Trenutno ste ovdje Home » Novosti » Druga pobjeda zaredom, Porto pobijedio Stari Grad sa 7-5

Druga pobjeda zaredom, Porto pobijedio Stari Grad sa 7-5

Porto Tolero

U Šibeniku je odigrana i posljednja utakmica 6. kola 2. HMNL-Jug gdje je Porto Tolero svladao domaćina Stari Grad rezultatom 7-5. Za Pločane su strijelci bili Zvonimir Markotić(3), Alen Družijanić, Ivan Marković, Denis Malić i Josip Pear.

Domaćini su došli do vodstva nakon pogreške Porta pred golom nakon samo minutu i pol igre. Zvonimir Markotić je izjednačio rezultat nekoliko minuta kasnije, a  isti igrač je goste doveo u vodstvo drugim pogotkom na utakmici. Rezultatom 1-2 se otišlo na predah.

Odmah na početku drugog poluvremena domaćini su napadali, no nisu uspjeli posići pogodak za izjednačenje. Za 3-1 akciju je započeo vratar Zovko te odlično pronašao Družijanića u napadu koji glavom pogađa Markotića, a on lijepim pogotkom iz voleja matira vratara Starog Gradskog Parkinga. Samo minutu poslije domaći igrači smanjili su vodstvo Porta, no vodstvo je na 4-2 povećao Alen Družijanić. Porto se u tom trenutku opustio što je Stari Grad odlično iskoristio i postigao dva ekspresna pogotka za izjednačenje. U centru pažnje, po treći put bio je Zvonimir Markotić koji pogađa za novo vodstvo Porta. Tri minute prije kraja domaći igrač pravi prekršaj u šestercu te sudac pokazuje na najstrožu kaznu. Penal je izveo Denis Malić kojemu je vratar domaćih obranio, ali se lopta sretno odbija do Malića koji iz drugog pokušaja ne promašuje.

Stari Grad ne odustaje te ponovo zabija pogodak. Nakon što je protivnički igrač lagano prošao uz aut-liniju, bez većih problema je savladao i vratara Zovku i smanjio vodstvo Porta. Minutu prije kraja domaćini su napravili i šesti prekršaj te je Porto imao šansu postići pogodak iz akumuliranog što su i iskoristili preko Josipa Peara koji snažnim udarcem zabija za 7-5.

Porto Tolero sljedeću utakmicu igra protiv Metkovića što će biti derbi kola, kao i neretvanski derbi. Točan datum i vrijeme utakmice nisu poznati još uvijek.