Trenutno ste ovdje Home » Novosti » Mladež » I juniori i kadeti preokretom do pobjede!

I juniori i kadeti preokretom do pobjede!

Porto Tolero

PORTO TOLERO – SQUARE = 4:2 (1:1)

Prvenstvena utakmica HMNL-Jug(kadeti)
1. kolo, 14.12.2013.

Porto Tolero: Ivo Kežić(kap.), Ante Musulin, Tomislav Markić, Zvone Barbir, Nikola Popaj, Ante Batinović, Tomislav Domić, Marin Zdovc
Trener: Denis Giljević

Square: Maro Sambrailo, Lovro Miletić, Stijepo Jarac, Josip Raič, Ivan Prce, Bruno Šijaković, Antonio Noković, Luka Papac, Marko Kuraja(kap.), Kaim Džanković, Kristijan Jakobušić.
Trener: Ante Kuraja

Strijelci: 0:1 Noković (3.min), 1:1 Domić (11.min), 1:2 Džanković (19.min), 2:2 Musulin (20.min), 3:2 Batinović (21.min), 4:2 Domić (24.min)

Akumulirani prekršaji: Porto Tolero 9 (5+4), Square 2 (0+2)

Žuti kartoni: Batinović (14.min), Musulin (17.min), Barbir (23.min) – Porto Tolero
Kuraja (16.min), Papac (28.min) – Square

Igrač utakmice: Tomislav Domić (Porto Tolero)

Kadeti Porto Tolera i Square otvorili su ovosezonsko kadetsko prvenstvo u Hrvatskoj. Domaći sastav slavio je sa 4-2, iako su u dva navrata Dubrovčani imali prednost od jednog gola. Strijelci za Porto bili su Domić(2), Musulin i Batinović.

Square je do vodstva došao u trećoj minuti nakon što je obrana domaćih ispala iz igre, a u situaciji jedan na jedan miran i siguran je bio Noković. Porto je u nekoliko navrata opasno prijetio, a prvu veću šansu su iskoristili u 11. minuti kada se sam na drugoj stativi našao Tomislav Domić i izjednačio rezultat. Na poluvrijeme se otišlo sa 1:1.

U drugom poluvremenu slična priča kao i sa početka prvog. Naime, gosti su nakon nekoliko minuta igre ponovno došli do vodstva, a ovoga puta strijelac je bio Džanković. Ipak, Porto Tolero se trgnuo nakon drugog gola i u razmaku od dvije minute uspio postići dva pogotka i doći do vodstva, a strijelci su Musulin i Batinović. U oba slučaja obrana gostiju je uhvaćena na krivoj nozi, a Pločani su odlično iskoristili greške gostiju. U 24. minuti Porto je preko Domića došao do vodstva od 4:2, a ovoga puta se igrač domaćih odlično oslobodio svog čuvara i matirao vratara Squarea.

————————————————————————————————————————————————-

PORTO TOLERO – SQUARE = 4:2 (0:2)

Prvenstvena utakmica HMNL-Jug(juniori)

Porto Tolero: Mario Rašić(kap.), Anđelo Šetka, Toni Šunjić, Luka Marević, Leo Liskovica, Ivan Družijanić, Sandro Rebac, Ivan Gašpar, Josip Marušić, Mateo Popaj, Darko Rončević, Luka Šunjić
Trener: Denis Giljević

Square: Petar Šimunović, Zrinko Franković, Paulo Vlašić, Dominik Gustin, Borna Tikvica(kap.), Antonio Milić, Josip Tomičić, Pero Grbić, Božo Menalo, Martin Oreč
Trener: Mato Cvjetković

Strijelci: 0:1 Menalo (7.min), 0:2 Milić (14.min), 1:2 Rebac (27.min), 2:2 T. Šunjić (28.min), 3:2 Popaj (31.min), 4:2 Rebac (36.min)

Akumulirani prekršaji: Porto Tolero 7 (2+5), Square 8 (3+5)

Žuti kartoni: Rebac (17.min), Liskovica (30.min) – Porto Tolero
Franković (33.min) – Square

Crveni karton: Menalo (28.min)

Igrač utakmice: Mario Rašić (Porto Tolero)

Nakon završetka utakmice kadeta na parket su izašli juniori Porta i Squarea. Unatoč tome što su gosti na poluvremenu imali “sigurno” vodstvo od 2:0, Porto Tolero je u konačnici došao do pobjede od 4:2. Strijelci za domaće bili su Rebac(2), Popaj i Šunjić.

U prvim minutama utakmica obe momčadi igrale su sigurno i staloženo, a prva veća prilika, iz koje su ujedno gosti i došli do vodstva bila je u sedmoj minuti. Square je odlično odigrao akciju iz kornera, a obrana Porta ostala je izigrana te je Menalo bez problema loptu gurnuo u mrežu sa druge stative. U 14. minuti nakon nesporazuma u domaćem sastavu, Dubrovčani su iskoristili priliku, a Milić je bio precizan u situaciji jedan na jedan. Do kraja prvog dijela Porto je imao veoma dobru priliku, ali Rebac nije bio dovoljno miran kako bi smanjio vodstvo Squera. Prvo poluvrijeme završilo je vodstvom Squarea od 0:2.

U drugo poluvrijeme Porto Tolero je ušao puno ofanzivnije, a rezultat toga bile su brojne prilike pred vratima Šimunovića. Porto je do prvog pogotka došao preko Sandra Rebca, koji je nakon odlične lopte Rašića nadskočio vratara gostiju i zabio za 1:2. U istoj minuti je sudac pokazao crveni karton Menalu zbog psovki, a Porto je iskoristio igrača više i ekspresno izjednačio preko Šunjića. Nije se dugo čekalo ni na potpuni preokret domaćina, a Mateo Popaj je odlično prošao po lijevoj strani i matirao vratara Squarea za 3:2. Obe momčadi su od 31. minute imali po pet akumuliranih prekršaja, a gosti su četiri minute prije kraja uveli golmana-igrača. No ni to im nije pomoglo protiv dobro organizirane momčadi Porta, ali i dobro raspoloženog vratara Rašića koji je svojim obranama davao dodatni vjetar u leđa cijeloj ekipi. Samo 10-ak sekundi prije kraja domaći su presijekli napad Dubrovčana, a Rebac se našao pred praznim golom te naravno realizirao priliku za konačnih 4:2.