Trenutno ste ovdje Home » Novosti » Mladež » Kadeti porazom zatvorili sezonu!

Kadeti porazom zatvorili sezonu!

Porto Tolero

MNK Porto Tolero - Kadeti

Porto Tolero je za vikend odigrao utakmice 8. i 9. kola, a protivnici su bili iz Solina i Splita kao, istoimeni klubovi. Prva utakmica je odigrana protiv Solina gdje su poraženi sa 3-2, dok su drugu utakmicu otputovali u Split gdje su remizirali rezultatom 4-4.

Kadeti su vrlo dobro ušli u utakmicu, stvorili nekoliko prilika i opasno prijetili na gol domaćina. Iako je utakmica bila vrlo otvorena i prilika je bilo na pretek, gol u prvom poluvremenu nismo vidili te su obje ekipe na odmor otišle bez golova u mreži. Odmah na početku drugog poluvremena Porto je naplatio propuštene prilike te su poveli golom Ante Batinovića. Nakon nekoliko minuta domaćini poravnavaju rezultat pomalo čudnim golom gdje se lopta odbila od bloka te završila u mreži Pločana. U 25. minuti gosti su ponovo došli do vodstva preko Darke Rončevića koji je na asistenciju Penića loptu poslao u praznu mrežu golmana Solina. Trenutak koji je presjekao utakmicu dogodio se nekoliko minuta prije kraja utakmice kada je golman Porta napravio prekršaj koji je sudac kaznio drugim žutim, odnosno crvenim kartonom. Porto je tada nastavio utakmicu sa igračem manje te su u posljednim minutama utakmice primili dva pogotka i prokockali vodstvo.

U drugoj utakmici Porto Tolero je odmjerio snage sa ekipom Splita. Obje ekipe su stvarale mnogo prilika što će i opravdati rezultat na kraju utakmice. Početak utakmice je bio bez golova da bi u 8. minuti gosti poveli pogotkom Darija Musulina koji je odličnom solo-akcijom doveo goste u vodstvo. Odličnim pogotkom samo minutu nakon Split je izjednačio te poravnao utakmicu. Sredinom prvog poluvremena Porto je zabio pogodak za vodstvo od 2-1, da bi do kraja poluvremena Split preokrenuo rezultat u svoju korist te na odmor otišli mirne glave. Odmah po startu drugog dijela utakmice Porto je nakon odlične kontre postigao gol za izjednačenje. Gosti su nakon dobro složene akcije postigli pogodak za 4-3. Pogodak za izjednačenje postigao je Zvonimir Barbir nakon povratne lopte na 6 metara. Do kraja utakmice treba istaknuti odličnu priliku Pločana, ali golman domaćih je sačuvao mrežu i rezultat.

Kadeti Porto Tolera su na kraju završili na 5. mjesto iako su u jednom trenutku imali poprilično čvrsto 3., ali nekoliko poraza i remija su učinili svoje i spustili Pločane na 5. mjesto.