Trenutno ste ovdje Home » Novosti » Mladež » Kadeti i juniori Porta ponovno poraženi, a ovoga puta bolji je bio Square

Porto Tolero: Ivo Kežić(kap.), Ante Musulin, Tomislav Domić, Mate Kužić, Zvonimir Barbir, Nikola Popaj, Ante Batinović, Tomislav Markić, Marin Zdovc, Marko Bule
Trener: Denis Giljević

Square: Marko Sambrailo, Lovro Miletić, Josip Raić, Stijepo Jarak, Petar Kraljević, Bruno Šijaković, Antonio Nioković, Luka Papac, Marko Kuraja(kap.), Kaim Đanković, Miho Haklička, Kristijan Jakobušić
Trener: Ante Kuraja

Strijelci: 1:0 Nioković (13.min), 1:1 Domić (14.min), 1:2 Musulin (14.min), 2:2 Kuraja (18.min), 3:2 Papac (29.min)

Akumulirani prekršaji: Porto Tolero 7 (4+3), Square 6 (4+2)

Žuti kartoni: Batinović (21.min) – Porto Tolero
Kraljević (13.min) – Square

Igrač utakmice: Marko Kuraja (Square)

U sportskoj dvorani Gospino polje odigrano je četvrto kolo kadetskog malonogometnog prvenstva skupine jug. Škola malog nogometa Square-Župa dubrovačka ugostili su pločanski Porto Tolero koji je u prvom kolu slavio rezultatom 4:2.

Prvi susret između kadeta ponudio je dosta žustru igru kod obje momčadi. Antonio Noković je dvije i pol minute prije kraja prvog poluvremena doveo Square u vodstvo. No, Pločani niti 30 sekundi nakon vraćaju utakmicu u egal (Tomislav Domić), a potom i dolaze do vodstva preko Ante Musulina.

U nastavku, Marko Kuraja koristi nesmotrenost gostujućeg vratara i pogađa za izjednačenje (2:2). Svega minutu i 10 sekundi do kraja Luka Papac postiže eurogol za veliko slavlje ŠMN Square Župa dubrovačka! (preuzeto sa: dbksport.com)

————————————————————————————————————————————————

SQUARE – PORTO TOLERO = 6:4 (3:1)

Prvenstvena utakmica HMNL-Jug(juniori)
5. kolo, 11.01.2014.

Porto Tolero: Mario Rašić(kap.), Toni Šunjić, Luka Marević, Ante Kraljević, Ivan Družijanić, Joško Raos, Josip Marušić, Anđelo Samardžić, Darko Rončević, Luka Šunjić

Square: Petar Šimunović, Zrinko Franković, Antonio Milić, Martin Oreč, Borna Tikvica(kap.), Josip Tomičić, Božo Menalo
Trener: Mato Cvjetković

Strijelci: 1:0 Menalo(2.min), 2:0 Tomičić (10.min), 3:0 Tikvica (16.min), 3:1 Marušić (18.min), 3:2 Raos (21.min), 3:3 Rončević (22.min), 3:4 Raos (32.min), 4:4 Tikvica (32.min), 5:4 Menalo (35.min), 6:4 Tikvica (35.min)

Akumulirani prekršaji: Porto Tolero 14 (6+8), Square 9 (5+4)

Žuti kartoni: Samardžić (5.min), Raos (13.min) – Porto Tolero
Tomičić (20.min), Tikvica (24.min), Oreč (27.min) – Square

Crveni kartoni: Kraljević (35. min), Samardžić(36.min)

Igrač utakmice: Menalo (Square)

Utakmica 5. kola juniorskog prvenstva Hrvatske gdje su se sastali Square i Porto Tolero je bila više nego zanimljiva. Domaćini su imali vodstvo od 3-0, Porto je okrenuo na 4:3, no Dubrovčani su ipak na kraju uzeli sva tri boda golovima Menala i Tikvice. Za Porto Tolero strijelci su bili Joško Raos(2), Darko Rončević te Josip Marušić.

Domaći sastav je puno bolje ušao u utakmicu i pogotkom u drugoj minuti započeo golijadu. Do 16. minute Square je imao vodstvo od 3-0, a gosti su minutu prije kraja poluvremena smanjili na 3-1 preko Josipa Marušića.

U drugom poluvremenu Porto Tolero je izgledao potpuno drugačije te je u samo dvije minute uspio izjednačiti, a golove su postigli Raos i Rončević. Deset minuta trajao je ”post” golova, a onda je po drugi put na utakmici zabio Joško Raos i doveo goste u vodstvo. Tada su Dubrovčani uveli golmana-igrača te ekspresno izjednačili iz akumulacije. Tri minute kasnije je Menalo doveo Square u vodstvo, a u istoj minuti Anđelo Samardžić dobio je crveni karton zbog preoštrog starta, a gostima je dosuđen penal, koji su priliku realizirali i povećali vodstvo na dva razlike. U posljednjim trenucima utakmica Kraljević tako da je gostujuća momčad do kraja susreta igrala sa tri igrača.