Trenutno ste ovdje Home » Novosti » Mladež » Kadeti poraženi od Vrgorca, a juniori slavili rezultatom 11:5

Kadeti poraženi od Vrgorca, a juniori slavili rezultatom 11:5

Porto Tolero

PORTO TOLERO – VRGORAC GTP = 5:6 (4:4)

Prvenstvena utakmica HMNL-Jug(kadeti)
2. kolo, 21.12.2013.

Porto Tolero: Ivo Kežić(kap.), Ante Musulin, Tomislav Markić, Mate Kužić, Marko Bule, Zvone Barbir, Nikola Popaj, Josip Žderić, Tomislav Domić, Marin Zdovc
Trener: Denis Giljević

Vrgorac GTP: Marko Vuković(kap.), Mate Matijašević, Marko Gašpar, Ante Tolić, Jure Erceg, Ivan Zloić, Jakov Radalj
Trener: Arben Ademi

Strijelci: 0:1 Gašpar (5.min), 0:2 Zloić (6.min), 0:3 Matijašević (8.min), 0:4 Tolić (11.min), 1:4 Barbir (12.min), 2:4 Barbir (12.min), 3:4 Domić (14.min), 4:4 Domić (14.min), 5:4 Žderić (28.min), 5:5 Zloić-10m (29.min), 5:6 Erceg (30.min)

Akumulirani prekršaji: Porto Tolero 11 (5+6), Vrgorac GTP 5 (2+3)

Žuti kartoni: Barbir (27.min) – Porto Tolero
Zloić (30.min) – Vrgorac GTP

Igrač utakmice: Tomislav Domić (Porto Tolero)

U drugom kolu kadetske lige u regiji jug sastali su se Porto Tolero i Vrgorac GTP. Gosti su slavili rezultatom 5:6, a pogodak za pobjedu postigli su u posljednim trenucima utakmice. Za Porto su zabijali Domić(2), Barbir(2) i Žderić.

Prvih nekoliko minuta ni domaćini ni gosti nisu stvorili neke opasnije prilike, a prvu priliku na utakmici gosti su iskoristili na najbolji način. Marko Gašpar ostao je nečuvan te slobodno došao do šest metara odakle je opucao i precizno pogodio za 0:1. Samo minutu poslije Zloić zabija za 0:2, a do 11. minute na semaforu je bilo već 0:4, a golove su zabili Matijašević i Tolić. Domaćini tada počeli sve više prijetiti, a po dva gola su zabili Domić i Barbir do kraja prvog poluvremena, te se na odmor otišlo rezultatom 4:4.

U drugom dijelu puno manje golova, a prvi gol u drugom dijelu postigli su domaćini i došli do vodstva, a strijelac je bio Žderić. Ipak, gosti su imali priliku izjednačiti sa 10 metara s obzirom da je Porto skupio šest akumuliranih. Vrgorac je to iskoristio i došao do izjednačenja u 29. minuti. Iako se činilo da će utakmica završiti neriješeno, ”nebesko plavi” su pred sami kraj utakmice došli do pogotka vrijednog pobjede.

————————————————————————————————————————————————

PORTO TOLERO – VRGORAC GTP = 11:5 (3:3)

Prvenstvena utakmica HMNL-Jug(juniori)

Porto Tolero: Mario Rašić(kap.), Anđelo Šetka, Toni Šunjić, Luka Marević, Ante Kraljević, Ivan Družijanić, Leo Liskovica, Sandro Rebac, Mateo Popaj, Darko Rončević, Luka Šunjić.
Trener: Denis Giljević

Vrgorac GTP: Kristijan Erceg, Ante Turić, Luka Pervan, Mate Erceg(kap.), Petar Vuksanović, Drago Jelavić, Vladimir Ćutuk, Luka Dropulić, Mate Bašić.
Trener: Arben Ademi

Strijelci: 0:1 Dropulić (6.min), 0:2 Dropulić (6.min), 1:2 Kraljević (9.min), 2:2 Popaj (12.min), 2:3 Jelavić (13.min), 3:3 Rebac (14.min), 4:3 Rebac (21.min), 4:4 Erceg (22.min), 5:4 Rončević (24.min), 6:4 Kraljević (25.min), 7:4 Kraljević (26.min), 8:4 L. Šunjić (30.min), 9:4 L. Šunjić (30.min), 10:4 Rebac (30.min), 10:5 Pervan (31.min), Rebac (33.min)

Akumulirani prekršaji: Porto Tolero 7 (5+2), Vrgorac GTP 9 (5+4)

Žuti kartoni: NEMA – Porto Tolero
Vuksanović (28.min) – Vrgorac GTP

Igrač utakmice: Ante Kraljević (Porto Tolero)

Juniori Porta su, za razliku od kadeta, prvenstvo nastavili sa pobjedom nad Vrgorcom. U veoma zanimljivoj utakmici, prepunoj golova, bolji su bili domaćini rezultatom 11:5. Za Porto Tolero zabijali su Rebac(4), Kraljević(3), Luka Šunjić (2), Rončević i Popaj.

Gosti su puno bolje ušli u utakmicu te je u šestoj minuti susreta krenula ”kiša” golova. Vrgorac je do vodstva došao preko Dropulića u petoj minuti, a isti igrač je povećao vodstvo na 0:2 samo nekoliko trenutaka poslije. Ante Kraljević je u devetoj minuti smanjio vodstvo gostiju na 1:2. Izjednačio je u 12. minuti Mateo Popaj kada je odbijenu loptu sa lijeve strane poslao iza leđa vratara gostiju. Nije Vrgorac dugo čekao na novi pogodak, a u 13. minuti za vodstvo zabija Jelavić. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 3:3, a za izjednačenje Porta zabio je Rebac u 14. minuti.

U drugom poluvremenu nešto bolja igra domaćina je rezultirala pogotkom za vodstvo, a strijelac je po drugi put na utakmici bio Rebac. Minutu poslije gosti su došli do izjednačenja pogotkom Ercega, a onda je uslijedila serija golova od strane domaćeg sastava. Seriju je započeo Rončević koji je odlično čitao igru i loptu sa druge stative poslao u praznu mrežu. U dvije minute Porto je zabio dva gola, a strijelac oba gola je bio Ante Kraljević te su domaćini već tada imali sigurno vodstvo od tri razlike. Za 8:4 zabio je Luka Šunjić na asistenciju Marevića, a isti igrač je minutu poslije postigao svoj drugi pogodak na utakmici. Do kraja susreta još je zabio Rebac dva pogotka te za goste Pervan. Utakmica je završila rezultatom 11:5, a sva tri boda ostala su u Pločama.