Trenutno ste ovdje Home » Novosti » Mladež » Kadeti Porta preokretom do prve pobjede u ligi!

Kadeti Porta preokretom do prve pobjede u ligi!

Kadeti Porto Tolero ostvarili su prvu pobjedu ove sezone u kadetskoj ligi. Očekivalo se da će lakše doć do bodova no morali su se namučiti kako bi u Ploče donijeli sva 3 boda.

Današnju utakmicu obilježili su preokret Porto Tolera, te prvijenci dvojice igrača. Hat-trick zabio je Darko Rončević dok je jedan pogodak zabio Matko Marević. Domaći sastav dolazi u vodstvo preko Kovačića. Par minuta kasnije Marević dodaje Rončeviću loptu na drugu stativu koje je bilo lagan zadatak da je zabije u gol za 1:1. Obje ekipe su imale puno šansi za gol no na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 1:1.

Drugo poluvrijeme obje ekipe su napadale kako bi postigli gol i u tome se odlično snašla domaća ekipa koja je Portu u 3 minute zabila dva gola. Na 2:1 povećao je svojim drugim golom Kovačić dok je treći gol zabio Delić. Od kako su primili ta dva gola Pločani su napadali ali lopta nije htjela u gol. Tri minute do kraja tekme trener Petrović uvodi golmana-igrača što je na kraju ispalo kao pun pogodak. Par trenutaka kasnije korner izvodi Liskovica koji odlično pronalazi Marevića koji je smanjio rezultat na 3:2. Nakon što su domaćini izveli loptu sa centra gosti su odmah napali i uspjeli im oduzeti loptu koja dolazi do Rončevića koji iz okreta zabija za ponovno izjednačenje, 3:3. Totalni raspad sistem kod Mejaša dogodio se minutu prije kraja kad je loptu opet primio Rončević koji sa 10 metara snažno puca i zabija svoj 3. pogodak na utakmici.

Na kraju se isplatilo uvesti golmana-igrača i tako je Porto u Ploče donio sva 3 boda sa gostovanja iz Splita.

3. kolo Porto Tolero je slobodan, dok u 4. kolu u Ploče dolazi Vrgorac.