Trenutno ste ovdje Home » Novosti » Mladež » [FOTO] Kadeti Porto Tolera treći u Hrvatskoj, Ljubešćica prvak!

[FOTO] Kadeti Porto Tolera treći u Hrvatskoj, Ljubešćica prvak!

16

Kadeti Porto Tolera pružili su odlične partije na završinici prvenstva Hrvatske, te u konačnici osvojili treće mjesto. Ovo je drugi put da su kadeti Porto Tolera na završnici kadetskog prvenstva Hrvatske, a prvi put 2010. osvojili su peto mjesto. Igrači Ljubešćice novi su prvaci Hrvatske u futsalu, a u finalu su savladali Kijevo Knin sa 4-2.

Završnica kadetskog prvenstva Hrvatske je ove godine održana u Zagrebu, a organizator je bio MNK Alumnus. Uz domaćine i kadete Porto Tolera, još su nastupili Kijevo Knin, Ljubešćica, Lika šport, Našice, Mala Mljekara i Otočac. Za sve sudionike završnice, organizator je pripremio nagrade, kao i za najbolje pojedince koji će također od strane hrfutsal.com biti nagrađeni sa Kelme tenisicama i priznanjima.

Za Porto Tolero nastupali su: Ivo Kežić (golman i kapetan), Tomislav Domić, Ante Batinović, Mate Kužić, Karlo Šunjić, Matko Šunjić, Marko Bule, Nikola Popaj, Zvonimir Barbir. Trener: Denis Giljević

Prvu utakmicu Porto je igrao u petak protiv Našica, no utakmica je završila bez golova, odnosno podjelom bodova. Još su prvog dana iz Portove grupe igrali Lika Šport i Ljubešćica, a rezultat utakmice bio je 2-7.

——————————————————————————————————————————————-
Ni u drugom kolu Pločani nisu upisali pobjedu. Protiv ekipe Like Šport odigrali su 2-2, a strijelci za Porto bili su Karlo Šunjić i Ante Batinović. U drugoj utakmici sastali su se Ljubešćica i Našice, a uvjerljivu pobjedu upisala je momčad Ljubešćice (10-2). Isti dan odigrane su i utakmice treće kola, a Porto je slavio protiv Ljubešćice rezultatom 3-2. Za crveno-bijele zabijali su Karlo Šunjić, Tomislav Domić i Ante Batinović. U drugoj utakmici trećeg kola igrali su Lika Šport i Našice, a rezultat utakmice bio je 7-2.

Alumnus – Kijevo Knin 1-5

U nedjeljnom rasporedu prvi su na parket izašli igrači Našica i Otočca koji su igrali utakmicu za sedmo mjesto. Unatoč tome što su u grupi imali tri poraza, momčad iz Našica došla je do prve pobjede (6-4) na završnici i osvojila sedmo mjesto.

Prošle godine su bili u finalu, no ove godine momčad Like Šport i Male Mljekare našli su se u utakmici za peto mjesto. Prvo poluvrijeme bilo je neriješeno, no nešto boljom igrom u drugom dijelu “Mljekari” su došli do pobjede od 5-2 i uzeli peto mjesto.

Porto Tolero je u utakmici za treće mjesto igrao protiv domaćina Alumnusa. Već sredinom prvog poluvremena Pločani su imali uvjerljivu prednost od 3-0. Ipak, nakon što su gosti uveli golmana-igrača uspjeli su smanjiti gubitak na tek jedan razlike. Igrala sa posljednja minuta susreta kada su igrači Porto Tolera istrčali kontru, postigli pogodak i riješili pitanje pobjednika te osvajača brončane medalje. Strijelci u utakmici za treće mjesto u momčadi Porta bili su Matko Šunjić, Tomislav Domić te Nikola Popaj (2). Napomenimo još da je Porto Tolera ostao jedini neporažen tijekom završnice…

Finalni susret bio je sraz najboljeg napada, MNK Ljubeščica i najbolje obrane, MNK Kijevo Knin. Nakon prvog poluvremena u kojem su mreže mirovale, igrači sa sjevera Hrvatske uspjeli su slomiti otpor obrane Kijeva. Nošeni najboljim igračem završnice i svojim kapetanom, Lukom Ivanušecom, igrači MNK Ljubeščice na kraju su slavili sa 4:2.

Uz nagradu za najboljeg igrača u MNK Ljubeščicu otišla je i nagrada za najboljeg strijelca, osvojio ju je Dario Vizinger, dok je najbolji vratar iz redova MNK Kijevo Knin, Ivan Jurišić. Nagradu za fair – play osvojio je MNK Alumnus.

Rezultati (11.05.2014.)
Za sedmo mjesto: Otočac – Našice 6-4
Za peto mjesto: Kijevo Knin – Lika Šport 5-4
Za treće mjesto: Alumnus – Porto Tolero 2-4
Finale: Ljubešćica – Kijevo 4-2

Ovim putem Porto Tolero želi čestitati momčadi Ljubešćice na osvajanju kadetskog prvenstva Hrvatske, Alumnusu na odličnoj organizaciji te svojim kadetima na osvajanju brončane medalje.