Trenutno ste ovdje Home » Novosti » Mladež » Remi kod kadeta; juniori preko poraza do pobjede

Remi kod kadeta; juniori preko poraza do pobjede

MNK Porto Tolero - Juniori

U subotu su kadeti Porto Tolera odigrali utakmicu 7. kola protiv Kijeva iz Knina, a rezultat je bio pomalo neobičan za futsal, 0-0. Juniori su se za razliku od kadeti raspucali, u nedjelju su uspjeli postići čak 11 golova u dvije utakmice. Prvu utakmicu su poraženi od Tina sa 6-3 dok su se ”izvukli” pobjedom nad domaćinom Novim Vremenom sa 8-4.

U subotu je odigrano i 7. kolo HMNL-Jug kadeti gdje je Porto Tolero remizirao u gostima protiv Kijeva iz Knina. Rezultat je bi 0-0, ali smo gledali jednu tvrdu utakmicu i odlično nadmetanje. Iako nije bilo golova najbolju priliku na utakmici imao je Porto, točnije Ante Batinović koji se našao sam pred golom, ali nije uspio zahvatiti loptu kako treba te nije uspio postići pogodak. Nekoliko prilika su imali i domaćini, ali odlični vratar na golu Porta zadržao je mrežu praznom. Sljedeće kolo Porto Tolero će na domaćem terenu dočekati Solin koji se nalazi na zadnjem mjestu bez ijedne pobjede.

Raspored 8. kolo HMNL-Jug kadeti

Juniori su u nedjelju odigrali dvije utakmice u Makarskoj te su uzeli tri boda od mogućih šest. Prvu utakmicu su igrali protiv Tina iz Vrgorca te su poraženi sa 6-3. U utakmicu su bolje ušli Vrgorčani te su već u ranim minutama postigli pogodak za 1-0. Na jedan način je to Portu bila motivacija te su uspjeli u nekoliko minuta preokrenuti rezultat, za 1-1 zabio je Carević dok je za 2-1 pogodak postigao Rebac. Tada je Tin ušao u odličnu seriju i okrenuo utakmicu u svoju korist i poveo sa sigurnih 4-2. Porto je nastavio napadati te su uspjeli postići pogodak za 4-3, a gol je zabio Marinović. Situaciju je pogoršao Joško Raos koji je oštrim startom na protivničkog igrača zaradio crveni karton pa su Pločani dvije minute igrali sa igračem manje. Nakon što su primili peti pogodak Vrgorac je stao na loptu dok je Porto svim snagama napadao, ali bez previše ambicija, a i nedostatak zamjena i umor su učinili svoje te je Tin postigao i šesti pogodak pa je rezultat na kraju bio 6-3.

Drugu utakmicu Porto je išao na rizik i isplatio im se. Loše su ušli u utakmicu, već u prvih pet minuta Porto je zaradio pet akumuliranih prekršaja dok je sa druge strane domaćin već postigao tri gola i stavio utakmicu u svoju korist, 3-0. Pločani su sve konce okrenili da zabiju pogodak što im se isplatilo, uspjeli su postići četiri pogotka, a redom su zabijali: Carević, dva puta Marinović te Samardžić. Porto je pred sami kraj poluvremena napravio i 6. akumulirani nakon igranja rukom te je Novo Vrijeme imalo priliku za izjednačenje, ali vratar Porta, Mario Rašić, je bio siguran na golu te je Porto na poluvrijeme otišao sa vodstvom. Novo Vrijeme ponovo prvi zabiju pogodak te izjednačuju utakmicu, ali su se Pločani nakanili odnijeti sva tri boda kući što im je pošlo za rukom. Do kraja utakmice zabili su 4 gola,a strijelci su bili Carević i Samardžić po jedan te Marinović dva. Iako su domaćini bili brojniji što se zamjena tiče, vidljiv je bio pad u snazi obje ekipe pa je zadnjih 5,6 minuta naelektriziranu atmosferu iz prvog poluvremena zamjenila mirna igra i čuvanje rezultata. Galeriju slika možete vidjeti na dnu!

Tablica – HMNL-Jug juniori

Istaknut ćemo i prijateljsku utakmicu između Novog Vremena i Porto Tolera koja je odigrana u nedjelju u 19h, a pobjedu je odnio domaćin iako je Porto u jednom trenutku imao vodstvo od 2-0.Rezultat na kraju utakmice završio je 3-2 u korist Novog Vremena. Strijelci za Porto Tolero bili su Marko Raguž i Mišo Ramić. Na predstavljanje novog igrača Novog Vremena Fetića,inače igrača slovenske futsal reprezentacije i Marina Džeke,donedavno jedan od najboljih igrača u redovima Porto Tolera došlo je 200-tinjak ljudi. Za prvu ekipu Porta debitirali su Marko Raguž i Marko Krstičević. Da bi upotpunili vikend pobrinuli su se veterani koji su u gradskoj ligi nadjačali Desne sa visokih 5-1.

Sljedeću utakmicu kadeti Porta igraju 26.01. protiv Solina na domaćem parketu dok će juniori kod kuće dočekati Vrgorac i Tin, a točan datum još uvijek ostaje nepoznat. Prva ekipa Porta će svoju kup utakmicu igrati 29. ili 30. ovog mjeseca protiv ekipe Lika Šport.