Trenutno ste ovdje Home » Novosti » Mladež » (JUNIORI) MNK Porto Tolero pregazio i MNK Vrgorac!!!

MNK PORTO TOLERO-MNK VRGORAC    6:2 (1:2)

Dvorana: Dom Sportova Ploče

Broj gledatelja: 100

MNK Porto Tolero: Ivo Kežić,Zvone Barbir,Ante Musulin,Ante Batinović,Tomislav Domić,Matko Šunjić,Ivan Arar,Karlo Šunjić

MNK Vrgorac: Marko Vuković,Alen Vuković,Milivoj Govorko,Drago Jelavić,Luka Pervan,Luka Dropulić

Strijelci: 0:1 Pervan(5.min),1:1 Barbir(7.min),1:2 Govorko(14.min),2:2 Musulin(22.min),3:2 Batinović(25.min),4:2 Domić(31.min),5:2 Musulin(33.min),6:2 Domić(36.min)

Akumulirani prekršaji: MNK Porto Tolero 9 (6+3); MNK Vrgorac 5 (3+2)

U odličnoj utakmici u Domu Sportova Ploče,juniori Porto Tolera su još jednom demonstirali svoju moć te sa 6:2 svladali svoje vršnjake iz Vrgorca u izravnoj borbi za odlazak na završnicu prvenstva Hrvatske.Strijelci u ovoj velikoj pobjedi su bili Ante Musulin (2),Tomislav Domić (2),Zvone Barbir (1) i Ante Batinović (1).

Pločani su u susret ušli slabo,bez dovoljno agresivnosti i to gosti koriste te preko Pervana u 5.minuti dolaze do vodstva.No,vodstvo nije dugo trajalo.Dvije minute trebale su domaćinima da vrate susret u neizvjesnost.Domić je primio loptu na centru,te pronašao Barbira koji snažnim udarcem pogađa golmanove rašlje i tako vraća stvari na početak.Mogli su domaćini povećati svoje vodstvo preko Barbira i Arara,no raspoloženi gostujući golman Vuković sjajnim obranama zaustavlja sve pokušaje. Kazna za te promašaje dolazi u 14.minuti kada domaćini prave 6.prekršaj i gosti dobivaju šansu sa 10 metara koju prizemnim udarcem u pogodak pretvara Govorko.

U drugom poluvremenu apsolutna dominacija Pločana.U 22.minuti Domić šalje loptu Barbiru,a on pronalazi samog Musulina koji poravnava rezultat na 2:2.Nakon toga par pokušaja domaćina,no vratnica i Vuković sprečavaju vodstvo Pločana.Ali,u 25.minuti gostima nije bilo pomoći. Aut izvodi Batinović,dodaje Musulinu koji se odlično gradi i petom ostavlja Batinoviću koji dovodi u vodstvo Porto! Nakon primljenog gola,gosti uvode golmana igrača,ali sjajna obrana Pločana ne dozvoljava Vrgorčanima nikakvu priliku. U 31.minuti Musulin presjeca loptu,koja se odbija do Domića,a on sa svoje polovice pogađa prazan gol i povećava vodstvo na 4:2!Odlični Musulin u 33.minuti krade loptu,krasnim lažnjakom izbacuje i golmana i igrača,te postiže zgoditak.U posljednjoj minuti susreta Musulin i Domić kombiniraju,te Domić zabija svoj drugi pogodak za konačnih 6:2!!!

S ovom pobjedom,juniori Porto Tolera su osvojili natjecanje u južnoj regiji sa 15 od mogućih 18 bodova uz gol razliku 37:11! Najbolji strijelac je Ante Musulin koji je postigao čak 15 golova,Ante Batinović 8,Zvone Barbir 7,Tomislav Domić 4,Matko Šunjić 2 i Ivan Arar 1.Još nije potvrđeno koliko će klubova nastupati na završnici prvenstva Hrvatske,te je moguće da će MNK Porto Tolero razigravati s pobjednicima skupina “Split” i “Šibenik”.Bez obzira na to,veliki uspjeh za ove mladiće koji su se i prije dvije godine plasirali na završnicu te završili na odličnom trećem mjestu.