Trenutno ste ovdje Home » Novosti » Mladež » Juniori Porta u novu sezonu ušli remijem protiv Square

Square: Miho Haklička, Aleksa Ćosović, Kain Đanković, Vinko Zvrko, Stjepan Skurić, Petar Kraljić, Božo Menalo, Antonio Čupić, Antonio Noković, Marko Kuraja, Luka Papac, Mateo Kljunak
Trener: Mateo Delić

Porto Tolero: Petar Nikolac, Tomislav Markić, Ante Musulin, Zvonimir Barbir, Toni Šunjić, Ante Batinović, Mato Šunjić, Mateo Popaj, Tomislav Domić
Trener: Denis Giljević

Strijelci: 0:1 Musulin (3.min), 0:2 Domić (6.min), 0:3 M. Šunjić (12.min), 1:3Skurić (18.min), 2:3Kljunak (31.min), 3:3Kljunak (32.min)

Akumulirani prekršaji:Square 3 (2+1), Porto Tolero 10 (3+7)

Žuti kartoni:Čupić (28.min), Haklička (38.min) – Square
Barbir (15.min), Markić (24.min), T. Šunjić (28.min) – Porto Tolero

Igrač utakmice:Ante Musulin (Porto Tolero)

Pločanski futsal juniori otvorili su novu sezonu utakmicom u Dubrovniku, a protivnik Square izvukao je bod, a rezultat je u konačnici bio 3-3. Ove sezone je juniorska ekipa Porto Tolera gotovo cijela sa novim imenima, a od prošle sezone ostala su samo tri juniora; Leo Liskovica (nije nastupio protiv Squarea), Mateo Popaj i Toni Šunjić.

Juniori koje i ove sezone vodi Denis Giljević su odlično otvorili susret u Dubrovniku te su već u trećoj minuti došli do vodstva, a strijelac je bio Ante Musulin. Nije se dugo čekalo na novi pogodak, ponovno u mreži Dubrovčana, a ovoga puta na listu strijelaca se upisao Domić, koji je povratnu loptu Musulina poslao iza leđa vratara Hakličke. Porto je nastavio igrati odlično, domaćini su imali tek nekoliko prilika, a novi pogodak za visoko vodstvo od 0-3 postigao je Matko Šunjić. Ante Musulin odradio je veći dio posla, navukao trojicu protivnika uz liniju i odlično uposlio Šunjića na drugoj stativi koji nije imao težak posao. Do kraja prvog poluvremena Square je došao do pogotka te se na odmor otišli sa rezultatom 1-3.

Nakon stanke momčadi su se vratile na parket, no stvari nisu izgledale najbolje za goste. Nakon odličnog prvog poluvremena, igra u drugom nije bila na najvišem nivou, točnije bila je bezidejna. Domaćini su konstantno prijetili, pokušavali i stvarali prilike, što im se isplatilo u 31. minuti. Porto je napravio šesti prekršaj, a iz 10-erca je bio precizan Kljunak. Da stvari budu još gore, samo minutu poslije isti igrač je donio izjednačenje Dubrovčanima (3-3). Ipak, može se reći da je na kraju rezervni vratar donio bod u Ploče. Naime, igrala se 36. minuta kada je Porto napravio i sedmi prekršaj, a priliku za potpuni preokret imao je Kljunak. Na gol Porta stao je rezervni vratar, Tomislav Markić koji je uspio obraniti udarac sa 10 metara i osigurati jedan bod svojoj momčadi.