Trenutno ste ovdje Home » Novosti » Mladež » [JUNIORI] Velika pobjeda protiv prvoplasiranog Squerea!

[JUNIORI] Velika pobjeda protiv prvoplasiranog Squerea!

Dvorana: Dom športova Ploča

Porto Tolero: Petar Nikolac, Tomislav Markić, Mateo Popaj, Toni Šunjić, Matko Šunjić, Tomislav Domić, Ante Batinović, Zvonimir Barbir

Square: Aleksa Ćosković, Stjepan Skurić, Kaim Đanković, Božo Menalo, Antonio Čupić, Antonio Noković, Luka Papac, Marko Kuraja, Božo Raguž, Miho Haklička

Strijelci: 1:0 Barbir (18.min), 2:0 Domić (25.min), 3:0 Domić (33.min), 3:1 Menalo (35.min), 4:1 Batinović (36.min)

Akumulirani prekršaji: Porto Tolero 9 (3+6); Square 5 (3+2)

Žuti kartoni: Barbir (8.min) – PORTO TOLERO

Juniori Porto Tolera odigrali su vrlo dobru utakmicu protiv gostiju iz Dubrovnika te na kraju slavili rezultatom 4-1. Strijelci za domaćine bili su Zvonimir Barbir, Tomislav Domić (2) i Ante Batinović, a za goste je bio precizan Božo Menalo.

Pločani su vrlo dobro ušli u utakmicu, što nije bio slučaj u prvih nekoliko utakmica ove sezone, te su do prvog dijela prvog poluvremena stvorili nekoliko odličnih prilika. Ipak, rezultat se nije mijenjao sve do pred sam kraj prvog poluvremena. Porto je izborio aut na desnoj strani nakon kojeg je Zvonimir Barbir odličnim udarcem pogodio prvi kut protivničkog gola, a loša procjena gostujućeg vratara koštala je Square primljenog pogotka.

U drugom poluvremenu slična priča, uz to da su gosti mogli doći do izjednačenja u 22. minuti, no vratar Petar Nikolac je dobro odreagirao u vrlo nezgodnoj situaciji te sačuvao mrežu praznom. U 25. minuti domaćini su došli do podebljanja vodstva, a strijelac je bio Domić, koji je pucao sa otprilike 10 metara, a lopta se odbila od protivničkog igrača i završila iza leđa vratara Ćoskovića. Porto se nakon drugog gola više koncentrirao na obranu, no pogodaka je i dalje bilo. U razmaku od tri minute vidjeli smo tri pogotka. Prvo je u 33. minuti ponovno Domić zabio, da bi dvije minute poslije i gosti došli, ispostavit će se, do počasnog pogotka. Iako se činilo da će utakmica završiti rezultatom 3-1, u zadnjim sekundama utakmice je Ante Batinović izašao sam na protivničkog golmana, ostao smiren i zabio za 4-1.