Trenutno ste ovdje Home » Novosti » Mladež » [JUNIORI] Velika pobjeda vrijedna prvog mjesta; Square izgubio od Vrgorca

Dvorana: Dom športova Ploča

Porto Tolero: Petar Nikolac, Tomislav Markić, Mateo Popaj, Toni Šunjić, Matko Šunjić, Tomislav Domić, Ante Batinović, Zvonimir Barbir, Leo Liskovica

Metković: Marin Jelavić, Branimir Jelčić, Antonio Ilić, Andrija Srna, Marin Mišanović, Roko Medak

Strijelci: 1:0 Liskovica (12.min), 2:0 Liskovica (12.min), 3:0 Markić (13.min), 4:0 Barbir (18.min), 4:1 Mišanović (19.min), 5:1 Markić (19.min), 6:1 Markić (16.min), 6:2 Ilić (29.min), 7:2 Barbir (34.min), 8:2 Barbir (35.min), 8:3 Srna (36.min)

Akumulirani prekršaji: Porto Tolero 9 (6+3), Metković 4 (4+0)

Igrač utakmice: Zvonimir Barbir (Porto Tolero)

Porto Tolero je jučer odigrao predzadnju utakmicu ove sezone, barem što se tiče ligaškog dijela te su slavili sa visokih 8-3 protiv vršnjaka iz Metkovića. Vrlo raspoloženi bili su Tomislav Markić i Zvonimir Barbir, koji su postigli po tri pogotka, a još dva postigao je Leo Liskovica. Ovom pobjedom su zasjeli na prvo mjesto, s obzirom na poraz Squarea kod Vrgorca sa 2-1.

Sami početak utakmice nije bio toliko konkretan te su se prve prave prilike vidjele tek poslije sedme minute, a prijetio je prema golu Metkovića Tomislav Domić. Prvi pogodak na utakmici pao je “tek” u 12. minuti, a strijelac je Leo Liskovica. Porto je odlučno krenuo u napad, Domić je proslijedio loptu Barbiru na desnu stranu koji pronazali Liskovicu na drugoj stativi. Samo 15-ak sekundi poslije, gotovo indentična akcija; Domić za Barbira, Barbir za Liskovicu na drugoj stativi i 2-0. Minutu poslije novi pogodak, a ovoga puta je Tomislav Markić odlično okrenuo protivničkog igrača i lijevom nogom poentirao za 3-0. U 17. minuti Porto je napravio šesti prekršaj te su gosti imali priliku smanjiti vodstvo sa 10 metara, no Tomislav Markić (zamijenio Nikolca na golu) brani i ostavlja mrežu praznom. Pred sam kraj prvog poluvremena u strijelce su upisao dvostruki asistent Barbir te se na odmor otišlo sa visokim vodstvom Pločana.

Na samom početku drugog poluvremena Metković je postigao pogodak, a strijelac je bio Mišanović, koji je momčad domaćina uhvatio na spavanju. Nakon tog pogotka, domaćini su nastavili u ritmu iz prvo poluvremena te je u razmaku od sedam minuta Markić postigao još dva pogotka, odnosno svoj treći i Portov šesti. Na 6-2 smanjio je Ilić u 29. minuti lijepim pogotkom u sami kut protivničkog gola, a Nikolac je u situaciji ostao nemoćan. Par minuta prije kraja Barbir se još dvaput upisuje u strijelce te povisuje vodstvo Pločana na 8-2, da bi samo nekoliko sekundi prije kraja utakmice Srna (ne Darijo nego Andrija) zabio za 8-3.

Juniori Porta će zadnju utakmicu igrati ponovno doma, ali za dva tjedna s obzirom da su naredno kolo slobodni. Ukoliko izvuku pobjedu protiv Vrgorčana, koji su pak danas pobjedili Squarea, natjecanje će nastaviti na državnom prvenstvu koje se prošle godine igralo u Zagrebu.