Trenutno ste ovdje Home » Novosti » Nova pobjeda i nova tri boda za drugo mjesto!

Nova pobjeda i nova tri boda za drugo mjesto!

Porto Tolero

Porto Tolero i Stari Grad odigrali su utakmicu 17. kola 2. HMNL-jug, a pobjedu je odnio domaći sastav pogocima Brune Ćavara i Matka Krilića. Ovo je ujedno i peta pobjeda Pločana u nastavku prvenstva, uz jedan remi iz Splita.

Početak utakmice bio je bez većih prilika, a prva ozbiljnija prijetnja došla je od strane gostiju, ali je vratar Zovko bio spreman na to. Dvije minute poslije Matko Krilić je izašao sam na golmana nakon što je odlično pročitao igru gostiju, ali nije uspio zabiti za vodstvo. Neiskorištenu priliku gosti su kaznili pogotkom samo minutu poslije. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 0-1 i vodstvom Starog Grada.

Pločani su dobro ušli u drugo poluvrijeme, a u 24. minuti prijetio je Alen Družijanić. “Tek” u 28. minuti Porto je izjednačio, a pogodak je, nakon fantastične asistencije Markovića, zabio Bruno Ćavar. Napomenimo da je to njegov prvi pogodak za Porto Tolero. U 33. minuti nekoliko prilika za domaće, a dvaput zaredom pucao je Stjepanović, ali bez pogotka. U 35. minuti utakmice Ćavar postiže pogodak za preokret, a najzaslužniji je zapravo vratar gostiju koji je loše procijenio akciju i izašao sa gola, a igrač Porto Tolera bez problema pogodio u praznu mrežu. Samo minutu poslije novi pogodak i povećanje vodstva na 3-1, a ovoga puta Ćavar u ulozi asistenta, a strijelac je bio Krilić. U 37. minuti gosti su imali priliku sa 10 metara (akumulirani), ali vratar Porto Tolera je uspio obraniti i sačuvati vodstvo. Nakon toga gosti su uveli golmana-igrača te dvije minute prije kraja utakmice ipak postići pogodak, ali ostatak susreta bio je bez golova pa su sva tri boda ostala u Pločama.

Porto Tolero sljedeću utakmicu igra u Metkoviću protiv istoimenog kluba što će ujedno biti i neretvanski derbi kao i derbi kola. Točan termin utakmice još uvijek nije poznat.