Trenutno ste ovdje Home » Novosti » Pločani preokretom do važne pobjede nad Mejašima

Pločani preokretom do važne pobjede nad Mejašima

Porto Tolero

PORTO TOLERO – MEJAŠI = 3:2 (2:2)

Prvenstvena utakmica 2. HMNL-Jug
9. kolo(01.12.2013.)

Porto Tolero: Mario Rašić, Jure Korljan, Zrinko Markotić, Zvonimir Markotić, Ivan Družijanić, Denis Malić, Alen Družijanić, Ante Galić, Ivan Marković, Matko Krilić, Josip Pear.

Mejaši: Mirko Efendić, Toni Delić, Ivan Jurjević, Mario Jakovljević, Mate Olujić, Ivica Ramadža, Goran Smoljo, Đemal Nasup, Krešimir Ćvrčić.

Strijelci: 0:1 Đemal Nasup (5.min), 1:1 Ivan Marković (9.min), 1:2 Ivica Ramadža (12.min), 2:2 Josip Pear (20.min), 3:2 Matko Krilić (33.min)

Akumulirani prekršaji: Porto Tolero 7 (2+5), Mejaši 9 (4+5)

Žuti kartoni: Porto Tolero(nema), Mejaši(9′ Jurjević, 32′ Ramadža, 39′ Delić)

Igrač utakmice: Ivan Marković(Porto Tolero)

Porto Tolero slavio je kod kuće rezultatom 3-2, a nedovoljno dobri bili su gosti iz Splita, Mejaši. Ovom pobjedom Pločani su skočili na drugu poziciju uz utakmicu više. Strijelci za Porto Tolero bili su Ivan Marković, Josip Pear i Matko Krilić.

Sami početak utakmice bio je miran i bez većih prilika. U petoj minuti gosti su došli do vodstva na pomalo čudan način, a u centru pažnje bio je mladi vratar Porta Mario Rašić. Đemal Nasup je uputio udarac prema vratima Porta, Rašić je pustio loptu misleći da će izaći u gol-aut, no lopta je pogodila stativu, odbila se natrag od njega i ušla u gol. Domaćini su narednih nekoliko minuta stvarali mnoge prilike, a u 10. minuti su došli do izjednačenja. Strijelac za 1-1 bio je Marković koji je iz drugog pokušaja uspio savladati vratara Efendića. Već u 12. minuti Mejaši ponovno dolaze do vodstva, a ovoga puta strijelac je kapetan momčadi, Ivica Ramadža. 40 sekundi prije kraja prvog poluvremena Porto zabija za 2-2, a strijelac je bio Josip Pear.

U drugom poluvremenu Porto Tolero je igrao puno agresivnije te u samo nekoliko minuta skupio tri akumulirana. Obje momčadi imali su po nekoliko izglednih prilika, ali se rezultat nije mijenjao, sve do 33. minute, kada Matko Krilić postiže svoj sedmi ovosezonski gol, koji je na kraju donio sva tri boda Porto Toleru. Treba napomenuti da su domaćini od 30. minute imali pet akumuliranih, ali i da se Mario Rašić iskupio za veliku grešku u petom minuti sa nekoliko fantastičnih obrana.

Jedna od zanimljivosti nakon utakmice je ta da Porto Tolero ne zna za poraz kod kuće već osam utakmica, točnije od travnja 2013. godine. Zadnji poraz kod kuće Porto je upisao protiv Squarea(1-2). Od tada, pa do danas u dvorani Doma športova Ploča padali su Hrv. Dragovoljac(7-4), Ustanik(8-6), Trogir(6-1 i 7-0), Torcida(4-2) te Mejaši(3-2). Po bod su izvukli Hajduk i Metković.

Porto Tolero iduću utakmicu igra protiv Splita, ali tek za dva tjedna, s obzirom da su Pločani idući vikend slobodni. To će ujedno biti i posljednja utakmica prvog dijela sezone.