Trenutno ste ovdje Home » Novosti » Pločani slavili u derbiju kola protiv Crnice

Vrijeme: 17:00
Dvorana: Dom športova Ploča

Porto Tolero: Robert Zovko, Alen Družijanić, Bruno Ćavar, Jure Korljan, Anđelo Samardžić, Josip Stjepanović, Marin Džeko, Matko Krilić, Saša Burđelez, Ivan Marković, Ivan Markić, Mario Rašić

Crnica: Marko Mihaljević, Josip Vukičević, Mario Žumberac, Duje Protega, Dragan Radman, Dragan Vuković, Ante Mijat, Dino Belankušić, Vinko Jurković, Niko Đaković

Strijelci: 0:1 Belankušić (5.min), 1:1 Marković (7.min), 1:2 Mijat (7.min), 2:2 Družijanić (10.min), 2:3 Korljan (15.min), 2:4 Krilić (20.min), 3:4 Vuković (25.min)

Akumulirani prekršaji: Porto Tolero 5 (3+2), Crnica 6 (2+4)

Žuti kartoni: Družijanić (20.min), Burđelez (35.min) – Porto Tolero
Žumberac (40.min) – Crnica

Igrač utakmice: Alen Družijanić (Porto Tolero)

U derbiju kola nešto su bolji bili igrači Porto Tolera i samim time slavili rezultatom 4-3. Strijelci za domaću momčad bili su Ivan Marković, Jure Korljan, Matko Krilić i Alen Družijanić. Pločani su se ovom pobjedom približili upravo Crnici na samo bod, a Metković je pobjedom nad Ustanikom došao na četiri boda od Porta.

Gosti iz Šibenika poveli su u petoj minuti, a strijelac je bio Belankušić. Dvije minute poslije Porto je izjadnačio preko Markovića koji zabija iz slobodnog udarca, a samo nekoliko trenutaka poslije Crnica je ponovno u vodstvu, ovoga puta preko Mijata. Do kraja prvog poluvremena domaćini su preokrenuli utakmicu i na odmor otišli sa vodstvom od 4-2, a golove su postigli Družijanić, Korljan i Krilić.

Nakon pet minuta igre u drugom dijelu, Crnica smanjiva vodstvo Porta preko Vukovića, no do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao te su u Pločama ostala sva tri boda.

Sljedeću utakmicu Porto Tolero igra u Trogiru protiv istoimenog kluba, a točan termin utakmice znat će se uskoro.