Trenutno ste ovdje Home » Novosti » Porto i Metković odigrali neriješeno, Džeko strijelac za domaće

Porto i Metković odigrali neriješeno, Džeko strijelac za domaće

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

PORTO TOLERO – METKOVIĆ = 1:1 (1:0)

Prvenstvena utakmica 2. HMNL-Jug
7. kolo(16.11.2013.)

Porto Tolero: Robert Zovko, Jure Korljan, Zrinko Markotić, Zvonimir Markotić, Josip Stjepanović, Josip Pear, Ante Galić, Saša Burđelez, Ivan Marković, Matko Krilić, Mario Rašić, Marin Džeko.

Metković: Drago Bezer, Antonio Kuran, Marko Medar, Danijel Ležinić, Sandro Salacan, Matej Marević, Darko Raguž, Marko Raguž, Goran Galov, Mislav Vučković, Perica Jurić, Andrija Bebić, Ivan Galov, Jakov Galov.

Strijelci: 1:0 Marin Džeko (15.min), Andrija Bebić 1:1 (35.min)

Akumulirani prekršaji: Porto Tolero 12 (6+6), Metković 9 (4+5)

Žuti kartoni: Porto Tolero(19′ Marković, 23′ Markotić), Metković(6′ Raguž, 35′ Salacan, 36′ Bezer, 36′ Jurić)

Crveni kartoni: Porto Tolero(39′ Markotić), Metković(36′ Salacan)

Igrač utakmice: Robert Zovko(Porto Tolero)

Porto Tolero i Metković odigrali su prvu utakmicu 7. kola 2. HMNL-Jug, a utakmica je završila rezultatom 1-1. Strijelac za Porto Tolero bio je Marin Džeko, dok je za goste mrežu tresao Andrija Bebić.

Obje ekipe su u utakmicu ušle jako čvrsto što je rezultiralo da su do 12. minute sa obje strane dosuđena po četiri prekršaja.. Prvi su poveli domaćini preko Marina Džeke, koji se odlično riješio čuvara i došao na povratnu loptu te zabio za 1-0.(15. minuta). Do kraja prvog poluvremena gosti su imali priliku izjednačiti nakon što je Porto skupio šest akumuliranih, no vratar Zovko odlično brani te svoju ekipu vodi na poluvrijeme sa vodstvom.

Drugo poluvrijeme igralo se nešto brže od strane gostiju koji su lovili rezultat, dok su domaći ipak smirili igru. Porto Tolero je prijetio nekoliko puta preko Džeke i Peara, no rezultat je ostao isti. Metković je u 29. minuti igre imao odličnu priliku za izjednačenje, ali se vratar Porta dobro postavio. Gosti su do izjednačenja došli u 35. minuti nakon pogreške Saše Burđeleza koji je loše reagirao u obrani, a to kažnjava Andrija Bebić. Igrala se ista minuta kada je sudac nakon prekršaja nad Markovićem(Porto Tolero) pokazao žuti karton Sandru Salacanu, a onda je uslijedio niz žutih, pa i crvenih kartona. Prvo je sudac zbog prigovora žute kartone pokazao Juriću i Bezeru iz Metkovića, a zatim je i trenera iste momčadi poslao na tribine. Tu nije bio kraj, prije izvođenja prekršaja, sudac je ponovo bio u centru pažnje pokazavši drugi žuti, odnosno crveni karton Salacanu. Porto Tolero nije iskoristio priliku sa igračem više da bi u 39. minuti Zrinko Markotić napravio prekršaj u svom šestercu, a sudac pokazuje na najstrožu kaznu te crveni, odnosno drugi žuti karton Markotiću. Penal je izveo Darko Raguž, a i ovoga puta vratar Robert Zovko, definitivno igrač utakmice, odlično čita udarac i brani. Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao te je svaka ekipa odnijela po bod.

Iduću utakmicu Porto Tolero igra protiv Okruka, a točan datum i vrijeme utakmice bit će naknadno dodani.