Trenutno ste ovdje Home » Novosti » Porto ”petardom” protiv Vrgorca

Porto ”petardom” protiv Vrgorca

1350668046SQUARE_PORTO_EKIPA

Odigran je i derbi u Pločama u sklopu sedmog kola 2. HMNL-Jug gdje je sa visokih 5-0 slavio Pločanski drugoligaš.Za Porto su redom strijelci bili Raguž sa tri pogotka te po jednog su postigli Džeko i golman Batinović.Porto je ovom pobjedom došao na treće mjesto,a čeka se kraj kola kako bi vidjeli hoće li se zadržati na istom.

U prvom poluvremenu su obje ekipe igrale jako čvrsto što dokazuje da su sa Portove strane napravljena četiri akumulirana dok je Vrgorac jedan manje.U prvih pet minuta Porto je vršio pritisak na protivnika te dominirao u svim dijelovima igre,ali su bili nedovoljno precizniji kako bi ugrozili mrežu golmana Vrgorčana.Tri minute prije kraja prvoj  dijela Porto je pogodio stativu,ali se lopta odbila natrag u teren.Do kraja utakmica po jedanput je prijetio Porto te Vrgorac,ali mreže su ostale netaknute te se na poluvrijeme otišlo sa 0-0.

Porto Tolero ništa nije prepustio slučaju te su odmah po početku drugog dijela nastavili istim tempom što im se isplatilo.Dvije minute nakon pauze Darko Raguž je odlično zapucao prema golu,ali je tek iz drugog pokušaja postigao gol za 1-0.Odličnu priliku za Porto minutu poslije imao je ponovo Raguž iz slobodnog udarca sa  osam metara,ali pogađa 'živi zid'.Igrala se 13. minuta kada je Marin Džeko na asistenciju Denisa Malića sa druge stative bez ikakvih problema pospremio loptu u mrežu za 2-0,a za sigurnih 3-0 je zabio golman Marijo Batinović nakon što je protivnik izgubio loptu igrajući sa golmanom-igračom.Utakmicu je riješio Raguž sa još dva pogotka,u 36. te 38. minuti.

Sastav Porto Tolera: Batinović,Marević,Krstičević,Rašić,D.Malić,Džeko,Ramić,B.Malić,Pear,Raos,Korljan,Raguž. Voditelj: Mišel Kvesić

Sastav Tin Vrgorac: Herceg,Pervan,Živkušić,Erceg,Markotić,Radalj,Rakušić,Barbir,Gašpar,Govorko,Dragičević Voditelj: Arben Ademi

Sljedeće kolo Porto ponovo igra na domaćem parketu,a sljedeći protivnik je FC Arena iz Splita,a utakmica se igra 17.11.