Trenutno ste ovdje Home » Novosti » Porto polako gubi utrku za Squereom i Arenom

Porto polako gubi utrku za Squereom i Arenom

MNK Porto Tolero

Derbi kola opravdao je taj naziv a malobrojni gledatelji mogli su uživati u majstorijama malonogometaša iz Ploča i Splita. Minimalnom pobjedom s(p)retniji ali i odlučniji gosti ostali su na vrhu poretka u bodovno mrtvoj trci s dubrovačkim Squareom. Domaćini mogu žaliti za propuštenom prigodom da pobjedom natjecanje učine zanimljivijim i da smanje zaostatak za vodećim sastavima. Bilo je previše pogrešaka, početničkih, u domaćim redovima da bi konačni ishod mogao biti drukčiji, jednostavno Pločani su darovali Splićanima situacije koje su oni znalački kažnjavali. Gosti su prvi dio susreta riješili u svoju korist, stalno imali prednost a domaćini stizali zaostatak i ostajali za korak kratki. Kada su u 28.minuti domaćini po prvi put došli u vodstvo očekivalo se da će teško stečenu prednost znati sačuvati odnosno povećati međutim uslijedile su neobjašnjive pogreške. Objeručke su Splićani prihvatili ponuđeno te u dvije minute (31. i 32.) vratili tijek zbivanja u svoju korist. Nakon brojnih uzbuđenja pobjednička pjesma čula se iz svlačionice Splićana

Evo kako su padali pogotci. Sve se odvijalo u refulima, gosti bi poveli a domaćini vrlo brzo uzvraćali. U 2.minuti Perišić je majstorski na lijevoj strani okrenuo svog čuvara a onda milimetarski točna na drugoj strani pronašao Nasupa koji iz prve točnim udarcem matira Batinovića. U sljedećoj minuti Marin Džeko donosi domaćinu izjednačenje na odličnu asistenciju Darka Raguža s lijeve strane. Pločani se nisu uspjeli do kraja te 3.minute niti proveseliti jer je Ivica Perajica u istoj minuti jedan odbijanac pospremio kroz noge Batinoviću za 1::2. Zatišje traje do 9.minute kada Korljan presjeca jedno dodavanje gostiju i na desnoj strani nalazi Burđeleza koji niskom loptom pogađa suprotni kut nemoćnog Lončara, 2:2. Već u narednoj minuti gosti ponovno vode, pogreška Markovića a situaciju 3 na 2 vješto koristi Mate Olujić za treći gostujući pogodak. Novo izjednačenje slijedi u 12.minuti, Ramić glavom kažnjava neodlučnost i nespretnost vratara gostiju, dugom loptom pogodio ga je Batinović, 3:3. Konačni rezultat prvog dijela postavlja najmlađi u gostujućim redovima Ante Mijić u 18.minuti. Sve je prethodno odradio Stjepan Perišić koji je presjekao jedno neoprezno dodavanje domaćina te iz prve pronašao Mijića na desnoj strani a ovome nije bilo teško zatresti mrežu domaćina.

U nastavak su bolje i odlučnije ušli domaćini. Već u prvoj minuti drugog dijela na semaforu svijetli četvrto izjednačenje. Odličnu, brzopoteznu akciju domaćina iz tri precizna dodavanja započeo je Korljan a uspješno okončao Džeko. Prvo i jedino vodstvo Pločana uslijedilo je u 28.minuti, Mišo Ramić iz slobodnog udarca s desetak metara zatresao je mrežu Splićana uz nespretnu reakciju njihova vratara. Novi preokret gledamo tri minute kasnije kada Jure Trivković skoro iz mrtvog kuta s desne strane pogađa mrežu neopreznog Batinovića, 5:5.

Pobjednik je odlučen u 32.minuti kada mladi Mijić koristi poklon domaće obrane i iz blizine gura loptu u nezaštićenu mrežu. Tako je Milić pogotcima zaključio prvo i drugo poluvrijeme te svojoj momčadi donio bodove zlata vrijedne. I pored brojnih pogrešaka susret zaslužuje visoku ocjenu zbog brzog ritma i prije svega otvorenog pristupa jedne i druge momčadi.

Sastav Porto Tolera: Batinović,Družijanić,D.Malić,Burđelez,Pear,Carević,Raguž,Ramić,Džeko,Marković,Korljan,B.Malić Voditelj: Mišel Kvesić

Sastav Arene: Lončar,Milić,Matešić,Perišić,Mandić,Nasup,Olujić,Perajica,Marinović,Brzica,Trivković,Pavić Voditelj: Nikola Tomičić

Preuzeto sa: SportNewsHR