Trenutno ste ovdje Home » Novosti » Porto Tolero na krilima Ante Galića do velike pobjede; “eurogol” Marka Krstičevića

Porto Tolero i Crnica

Porto Tolero je u sklopu 13. kola 2. HMNL regije Jug savladao Crnicu pred domaćom publikom. Najistaknutiji igrač u momčadi Pločana bio je Ante Galić, koji je u svojoj prvoj utakmici ove sezone za Porto postigao, ni više ni manje nego četiri pogotka.

Početak utakmice bio je poprilično ujednačen, po nekoliko prilika sa obje strane. U šestoj minuti je solo-akcijom Darko Raguž izbacio četiri protivnička igrača i lobao vratara Crnice koji tu nije mogao ništa značajno napraviti. Iako je prvi gol pao relativno rano, za drugi pogodak domaćina čekalo se 12 minuta kada svoj prvi pogodak ove sezone za Porto postiže Ante Galić. Samo dvije minute poslije, nakon odlično izvedenog kornera, Josip Pear postiže pogodak za 3-0 sa 12 metara u donji lijevi kut nemoćnog vratara Crnice. Sa rezultatom 3-0 za domaćina otišlo se na odmor.

U drugom poluvremenu Porto Tolero je nastavio gdje je stao te nakon četiri minute drugog poluvremena, veoma raspoloženi Ante Galić postiže i svoj drugi pogodak te povećaje vodstvo na 4-0. U istoj minuti su gosti preko Belakušića smanjili vodstvo Pločana odličnim pogotkom sa otprilike sedam metara. Portu nije dugo trebalo da ponovo dođe do razlike od četiri pogotka, a strijelac za 5-1 ponovo je bio Ante Galić. Za Crnicu je u 26. minuti pogodak za 5-2 postigao Ante Miljat iz nezgodne situacije. Darko Raguž se po drugi put upisao u strijelce nakon što su gosti sa vratarom-igračem izgubili loptu, a on je poslao u praznu mrežu. Svoj četvrti pogodak na utakmici u 38. minuti postiže Ante Galić. Iako se činilo da više golova neće biti, gosti u 39. minuti prave šesti prekršaj, ujedno i pružaju Portu šansu sa 10 metara koju je realizirao Marko Krstičević odličnim pogotkom za 8-2.

Treba istaknuti da je vratar Porto Tolera najmlađi igrač utakmice i isto tako najmlađi koji je ove sezone nastupio za Pločane. Njegov prvi nastup pamtit će po odličnim obranama kojima je ulijevao samopouzdanje u cijelu momčad.

Porto Tolero sljedeću utakmicu igra protiv Starog Gradskog Parkinga u gostima, a termin utakmice još uvijek nije odlučen.