Trenutno ste ovdje Home » Novosti » Porto Tolero poražen od Splita sa 5-2

Split Tommy:Mate Tešija, Mladen Burilović, Slobodan Gudelj-Velaga, Alen Marić, Alen Protega, Saša Subotić, Josip Suton (kap.), Zvonimir Visković, Josip Božinović, Josip Bilandžić, Ante Ćorluka, Andrija Bogdanović, Franco Jelovčić
Trener: Mato Stanković

Porto Tolero:Robert Zovko, Denis Malić, Zrinko Markotić, Ivan Družijanić, Jure Korljan, Bruno čavar, Alen Družijanić, Stipe Nikolac, Marin Džeko
Trener: Boris Malić

Strijelci:1:0 Jelovčić (9.min.), 1:1 Nikolac (13.min.), 1:2 A.Družijanić (20.min.), 2:2 Božinović (23.min.), 3:2 Jelovčić (26.min.), 4:2 Gudelj-Velaga (28.min.), 5:2 Subotić (38.min.)

Akumulirani prekršaji:Split Tommy 7 (5+2), Porto Tolero 8 (5+3)

Žuti kartoni:Gudelj-Velaga (12.min.) – Split Tommy
Džeko (6.min.), A.Družijanić (35.min.) – Porto Tolero

Prvu utakmicu 11. kola 2. HMNL-Jug odigrali su Split Tommy i Porto Tolero. Domaći sastav kojeg vodi izbornik hrvatske futsal reprezentacije Mato Stanković, je svladao Porta u Solinu sa 5-2. Strijelac za Pločane bio je Alen Družijanić, a prvi pogodak bio je pogreška Sutona koji je loptu ubacio u vlastitu mrežu.

Split je u utakmicu ušao kao favorit što je i opravdao u konačnici. Od samog početka igrali su vrlo dobro i prijetili nekoliko puta. Gosti su se dobro držali do devete minute kada je sudac pokazao na najstrožu kaznu, a izvođač penala bio je Franko Jelovčić. Igrač Splita mirno je izveo penal i doveo svoju momčad u vodstvo. Nekoliko trenutaka poslije zaprijetio je Družijanić sa druge strane, no lopta je otišla pored vratnice. U 13. minuti gosti su došli do izjednačenja, a u ovoj situaciji Suton je postigao auto-gol nakon loše procjene te loše suradnje sa vratarom. U 14. minuti Pločani su ponovno prijetili, a ovoga puta je kod lopte bio Džeko, ali se rezultat nije mijenjao. Pola minute prije kraja prvog poluvremena, gosti su došli do vodstva preko Alena Družijanića. Split je izveo korner, gosti su presijekli akciju, a Zvonimir Markotić je odlično uposlio Družijanića koji pogađa sami kut gola za 2-1.

U drugom poluvremenu domaćini su preuzeli inicijativu, a do izjednačenja su došli nakon tri minute igre u drugom dijelu. Strijelac je bio Božinović koji je odlično pratio akciju i loptu bez problema ugurao u mrežu sa druge stative za 2-2. Samo dvije minute poslije Jelovčić se zavukao iza leđa obrane Porta i smireno pogodio za vodstvo domaćih. Split je već tada preuzeo sve konce igre, a u 28. minuti su “podebljali” vodstvo preko Gudelja. Konačnih 5-2 gosti su postavili u 39. minuti, a strijelac je bio Subotić.

Ovo je ujedno bila i posljednja utakmica ovog dijela sezone, a Split Tommy ostaje na prvom mjestu sa 100-postotnim učinkom. Porto Tolero još uvijek nema sigurnu poziciju, s obzirom da nisu odigrane sve utakmice 2. HMNL-Jug.

Cijelu fotogaleriju pogledajte na službenim stranicama MNK Split Tommy.