Trenutno ste ovdje Home » Novosti » Porto Tolero poražen u županijskom derbiju

Porto Tolero poražen u županijskom derbiju

Porto Tolero

Županijski derbi obilovao šansama, a tri boda odnio dubrovački Squere. Jedini strijelac za domaćine bio je Ante Galić pogotkom za 1-1, dok su sa druge strane za Squere pogađali Rezo i Šimunović.

Porto Tolero je utakmicu počeo i ne baš obećavajuće, te su gosti u dvije prilike dva puta tresli okvir gola vratara Batinovića. Nakon toga su nanizali seriju odličnih prilika no mreža Dubrovčana je ostala prazna. Iako su u prvom dijelu Pločani izgledali dosta uvjerljivije, rezultat se nije mijenjao te se na odmor otišlo sa 0-0.

U drugom poluvremenu su obje ekipe nastavile istim tempom, vrlo lijepa igra, a prvi pogodak na utakmici postigao je Squere preko svog ponajboljeg igrača, Duje Reza u 26. minuti. Porto Tolero je pet minuta prije kraja uveo vratara-igrača te su nakon dvije minute igranja sa igračem više postigli pogodak za 1-1, a strijelac je bio Ante Galić koji je sa krila pogodio suprotni kut gola. Međutim, u istoj minuti su gosti ponovo došli do vodstva, a ovoga puta mrežu domaćina tresao je Šimunović te je rezultat na kraju ostao isti, a bodovi otišli u Dubrovnik.

U redovima Porta najbolji pojedinci bili su Josip Pear i Ante Galić koji je ujedno i strijelac jedinog pogotka. Porto Tolero sljedeću utakmicu igra u gostima protiv Torcide koja se trenutno nalazi na tri boda prednosti ispred pločanskog drugoligaša.