Trenutno ste ovdje Home » Novosti » Porto uzvratio Dragovoljcu istom mjerom

Porto uzvratio Dragovoljcu istom mjerom

Porto Tolero

Kompletirano je i 17. kola 2. HMNL regije Jug, a Porto Tolero je u sklopu kola nadigrao Hrvatskog Dragovoljca sa 7-4 čime se popeo na 5. mjesto na kojem je bio upravo njegov protivnik. Utakmica je obilovala prilikama, a svoje prilike u redovima Porta iskoristili su Mišo Ramić i Ante Galić dva puta te Matko Krilić, Josip Pear i vratar Batinović po jedanput. Za goste su strijelci  dva puta Zekonjić i Pavlović i Menđušić.

Domaćini su napadački otvorili susret, nekoliko prilika su imali već u prvih nekoliko minuta utakmice no vratar gostiju bio je siguran na golu. Prvi pogodak na utakmici postižu Pločani preko Miše Ramića, a do kraja poluvremena još dva puta se tresla mreža gostiju. Još jedan pogodak postigao je Ramić te Matko Krilić, a gosti su vodstvo Porta smanjili pet sekundi prije poluvremena preko Menđušića.

Drugo poluvrijeme je pak za razliku od prvog počelo bolje za goste te su u prvih pet minuta igre uspjeli izjednačiti rezultat i stvoriti pritisak u momčadi Porto Tolera. Međutim, domaćini su bili svjesni situacije te im je samo pobjeda značila nešto. Samo mi je nekoliko minuta trebalo da se odmaknu Dragovoljcu na dva pogotka razlike, a golove za 4-3 i 5-3 postigli su Ante Galić i Josip Pear. Svoju priliku na golu dobio je i Batinović koji je iz svog 6-erca pogodio gol protivnika i povećao vodstvo na 6-3, ali se gosti nisu predali te su vodstvo smanjili brzim napadom, a strijelac j ovoga puta bio Zekonjić. Do kraja utakmice Porto je stvari priveo kraju još jednim pogotkom Ante Galića i odnio veliku pobjedu pred domaćom publikom.

U redovima Porta treba pohvaliti vratara Batinovića koji je imao nekoliko odličnih obrana uz postignut pogodak te Mišu Ramića i Matka Krilića koji su odigrali odlično i pomogli ekipi da dođe do još jedne pobjede. Stanje u ligi se za Pločane poboljšava te su sada na 5. mjestu, a zanimljivo je da je Torcida porazila Arenu te je sada Squere na istom broju bodova.