Delegat: Josip Proleta
Mjeritelj vremena: Ivan Ćolić

METKOVIĆ: Drago Bezer, Andrija Bebić, Mišo Ramić (kap.), Darko Raguž, Goran Galov, Daniel Ležinić, Josip Petković, Ivan Galov, Josip Galov, Matej Marević, Zvonimir Sršen, Antonio Kuran, trener: -

PORTO TOLERO: Robert Zovko (kap.), Ivan Markić, Bruno Čavar, Josip Stjepanović, Tomislav Domić, Matko Krilić, Anđelo Samardžić, Jure Korljan, Alen Družijanić, Ivan Marković, Ante Raić, trener: Denis Malić

STRIJELCI: 0:1 Marković (9.min.), 1:1 J.Galov (10.min.), 2:1 I.Galov (14.min.), 3:1 Sršen (19.min.), 4:1 J.Galov (36.min.)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Metković 8 (4+4); Porto Tolero 4 (3+1)

ŽUTI KARTONI: -

IGRAČ UTAKMICE: Josip Galov (METKOVIĆ)

KOMENTAR UTAKMICE:
U lokalnom derbiju 2.HMNL-jug, Metković je slavio protiv Porto Tolera nanijevši im tako prvi proljetni poraz. Ishod je to pomalo iznenađujuć s obzirom na dobru proljetnu formu Pločana, te nešto slabiju Metkovaca, no u ovim susretima uvijek je svaki ishod moguć, pa su tako domaći usprkos predviđanjima upisali na koncu rezultatski uvjerljivu pobjedu.
Gosti su ipak prvi poveli; igrala se 9.minuta kada Marković zabija za 0:1! No radost gostiju kratko je trajala, jer već u slijedećoj minuti domaći golom Josipa Galova dolaze do izjednačenja. Do odmora su domaći potpuno preokrenuli rezultat. Ivan Galov u 14.minuti donosi prednost Metkoviću, a pred odlazak na odmor Sršen je strijelac za 3:1!
U nastavku smo vidjeli manje od igre, te samo jedan pogodak. Djelo je to Josipa Galova u 36.minuti kada su gosti preuzeli više rizika u igri, što domaći koriste i dolaze do potvrde pobjede i konačnog rezultata, 4:1!
Metkovci su se ovom pobjedom probili na 4.mjesto ljestvice, dok bi Porto Tolero mogao ostati bez 2.mjesta. Crnica će danas odigrati susret 18.kola kod Trogira, a kako imaju 2 utakmice manje jasno je da Šibenčani sad u osjetnoj prednosti u odnosu na Pločane.