Trenutno ste ovdje Home » Novosti » Seniori » 2.HMNL-jug | Kijevo – Porto Tolero 5:3 (4:2)

2.HMNL-jug | Kijevo – Porto Tolero 5:3 (4:2)

Mjeritelj vremena: Mario Polić

KIJEVO: Robert Mišković, Armando Lovrinović, Josip Radić, Ante Crnjac, Petar Knežević, Zvonimir Šućur, Joško Goreta, Anto Palavra, Srećko Mišković, Duje Ivković, Antonio Perić, trener: Teo Strunje

PORTO TOLERO: Robert Zovko, Tomislav Domić, Ante Batinović, Matko Krilić, Josip Stjepanović, Sandro Rebac, Saša Burdželez, Josip Pehar, Vedran Raguž, trener: Denis Malić(predst. kluba)

STRIJELCI: 1:0 Knežević (2′), 2:0 Lovrinović (2′), 3:0 Palavra (5′), 4:0 Šućur (6′), 4:1 Burdželez (10′), 4:2 Raguž (17′), 4:3 Raguž (35′), 5:3 Knežević (36′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Kijevo 9 (4+5); Porto Tolero 6 (1+5)

ŽUTI KARTONI: Perić (30′), Crnjac (31′), Palavra (31′) – KIJEVO;
Pehar (10′), Krilić (31′), Raguž (39′) – PORTO TOLERO

CRVENI KARTON: Pehar(35′) – drugi žuti

IGRAČ UTAKMICE: Petar Knežević (KIJEVO)

KOMENTAR UTAKMICE: Čim se krenulo s centra domaći su pokazali tko je gazda na terenu. Već u 2.minuti Kijevo dolazi do prednosti! Strijelac je nakon uigrane akcije iz auta Knežević! Nakon 20-ak sekundi već je 2:0! Povukao je Goreta jednu kontru, dao desno za Kneževića koji nesebično upošljava Lovrinovića koji pogađa mrežu gostiju. Tri minute kasnije gosti zovu time-out kako bi posložili malo svoje redove, no ni to im nije pomoglo. Oduzeo je Palavra jednu loptu, sjurio se prema gostujućim vratima te sigurno poentirao za velikih 3:0! Nije dugo trebalo čekati na novi pogadak. Stigao je vrlo brzo, 15-ak sekundi kasnije! Povukli su domaći jednu kontru te školskom akcijom izigrali gostujuću obranu za 4:0! Strijelac je Šućur nakon asistencije Crnjca. Stali su malo domaćini što je dalo priliku Pločanima da ozbiljnije zaprijete Miškoviću. Iz prve prave prilike gosti su i smanjili rezultat! Preciznim udarcem s 10-ak metara pogodio je Burdželez za 4:1! Kasnije se malo i uspavala igra, domaći su držali posjed, a gosti su visokim presingom pokušavali doći do novog pogotka. I uspjeli su u 17.minuti kada je Raguž pogodio za 4:2! S tim se rezultatom otišlo na odmor. U nastavku isti scenarij kao i s početka utakmice. Nizali su domaćini prilike no bez uspjeha. Redom su pucali Palavra, Knežević i Goreta, no uspješniji je bio vratar gostiju Zovko. Na nova uzbuđenja čekali smo sve do 35.minute. Prvo su gosti s golmanom-igračem u polju smanjili na 4:3! Strijelac je nakon školske akcije bio Vedran Raguž. Pola minute kasnije Kijevo ima igrača više. Isključen je Pehar nakon što je nepropisno zaustavio Perića. Vrlo brzo stigli su domaći do petog pogotka. Nakon asistencije Šućura poentirao je večeraš vrlo raspoloženi Petar Knežević. Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja te je veliko slavlje domaćih moglo početi!