Trenutno ste ovdje Home » Novosti » Seniori » (KUP) MNK Porto Tolero svladao prvoligaša u gostima!!

(KUP) MNK Porto Tolero svladao prvoligaša u gostima!!

12696200_10205357657084114_1542389496_n

MNK POTPIĆAN 98 ADT-MNK PORTO TOLERO    4:7 (1:4)

Vrsta utakmice: Kup
Kolo: Osmina finala
Datum: 13.2.2016.
Vrijeme: 20:30
Dvorana: ŠD Mate Blažine

MNK Potpićan 98 ADT: Tomas Begić,Almir Fejzić,Vigan Hoxha,Toni Braušić,David Mataja,Sanel Bojkić,Patrik Drndić,Matteo Celić,Bojan Barišić,Keven Drndić,Kristijan Karlušić

MNK Porto Tolero: Marijo Batinović,Ante Batinović,Zvone Barbir,Tomislav Domić,Matko Krilić,Josip Stjepanović,Sandro Rebac,Saša Burđelez,Ivan Marković

Strijelci: 0:1 Batinović(6.min),1:1 Braušić(7.min),1:2 Domić(10.min),1:3 Batinović(14.min),1:4 Krilić(18.min),2:4 Mataja(23.min),2:5 Rebac(23.min),3:5 Bojkić(26.min),4:5 Braušić(35.min),4:6 Domić(35.min),4:7 Domić(37.min)

Akumulirani prekršaji: MNK Potpićan 98 ADT 8 (5+3) ; MNK Porto Tolero 9 (5+4)

Žuti kartoni: MNK Potpićan 98 ADT - Celić (11.min), Fejzić (40.min) ; MNK Porto Tolero - Domić (13.min)

Odigrana je prva utakmica osmine finala hrvatskog malonogometnog kupa gdje je MNK Porto Tolero slavio protiv MNK Potpićana 98 ADT rezultatom 4:7!!! Za Pločane su redom zabijali Tomislav Domić (3),Ante Batinović (2),Matko Krilić (1) i Sandro Rebac (1),a pogotke za domaćine su zabili Toni Braušić (2),David Mataja (1) i Sanel Bojkić (1).

Porto je puno bolje ušao u susret te su već u prvoj minuti imali dvije prilike.Nakon početne dominacije gostiju, Potpićan je našao stabilnost te se borba većinom vodila na sredini terena. Na prvi gol se čekalo 6 minuta.Nakon izborenog kornera,Batinović snažnim udarcem pogađa za vodstvo gostiju.Prvu veću priliku domaćini su realizirali samo minutu poslije primljenog gola,kada Drndić pronalazi samog Braušića koji poravnava rezultat na 1:1.  Nakon toga su  Pločani  dvaput prijetili,no mreža se domaćih nije tresla. U 10.minuti,Domić krade loptu Drndiću i u situaciji 1 na 1 sjajno lobuje domaćeg vratara Begića i vraća vodstvo gostiju.U 14.minuti ista situacija kao i kod prvog gola gostiju.Nakon kornera,Batinović ponovno zabija,ovog puta kroz noge Begića.Pločani su iz svakog prekida pravili probleme domaćinima,a u 18.minuti iz kornera Marković na drugoj stativi pronalazi Krilića koji zabija za velikih 1:4 s kojima se otišlo na poluvrijeme.

Ulazak u drugi dio utakmice bio je pun prilika, prvih nekoliko minuta obje su momčadi igrali nesigurno, a domaćini su igrali puno bolje za razliku od prvog poluvremena. Porto je krenio u napad kroz sredinu, ali su gosti presijekli loptu i krenuli u kontra-napad. Celić je odlično prošao kroz sredinu iako je imao igrača “na leđima”, prešao vratara Batinovića i sigurno zabio za 2:4. Nije dugo trebalo da gosti dođu i do novog pogotka, a ovoga puta najzaslužniji je bio Sandro Rebac.Porto je izborio aut s desne strane iz kojega Barbir pronalazi Rebca,koji kroz noge Begiću zabija za velikih 2:5.. Drugoligaš iz Ploča nastavio je sa odličnom igrom u obrani, sve do 26. minute kada domaćini iskorištavaju golmana igrača u polju i preko Bojkića smanjuju prednost Porta na 3:5.Porto je nakon primljenog gola upao u minikrizu i loše postavljanje u obrani omogućilo je domaćinu u 35.minuti da preko Braušića svede prenost gostiju na svega 1 gol razlike.Ipak,gosti u istoj minuti presjecaju loptu i Domić sa svoje polovice postiže gol za 4:6.Identićna situacija i dvije minute poslije,ovog puta Batinović presjeca loptu koja se opet odbija do Domića,a on opet sa svoje polovice postiže novi pogodak za konaćnih 4:7!

Iako je Porto Tolero slavio uvjerljivim rezultatom, ovdje još uvijek ništa nije riješeno.Kroz sljedećih 10-ak dana očekuje nas uzvratna utakmica u Pločama,gdje će Porto Tolero tražiti prolazak dalje u četvrtfinale kupa Hrvatske.