Trenutno ste ovdje Home » Novosti » Seniori » Pločani se iz Trogira vratili sa tri boda; Korljan dvostruki strijelac

Vrijeme: 18:30h
Dvorana: Vinko Kandija

Trogir: Anđelo Julanović, Lovre Grabovac, Jure Palada, Joško Rožičić, Emil Kursan, Vinko Ninčević, Dinko Mikulić, Marin Bujas, Ivan Barišić, Antonio Slatina

Porto Tolero: Robert Zovko, Bruno Čavar, Matko Krilić, Josip Stjepanović, Marin Džeko, Petar Marević, Jure Korljan, Josip Pear, Ivan Markić, Petar Nikolac

Strijelci: 0:1 Krilić (6.min), 0:2Korljan (12.min), 0:3Korljan (13.min), 0:4 Pear (28.min), 1:4 Palada (36.min)

Akumulirani prekršaji: Ustanik 2 (1+1); Porto Tolero 7 (4+3)

Žuti karton: Julanović (18.min) – USTANIK
Korljan (4.min) – PORTO TOLERO

Igrač utakmice:Jure Korljan (Porto Tolero)

Porto Tolero “puše” Crnici za vratom s obzirom da je u okviru 4. kola 2. HMNL-Jug slavio protiv Trogira. Utakmica je bila gotova već u prvom poluvremenu, a u drugom dijelu gosti su samo priveli utakmicu kraju. Strijelci u veoma važnoj pobjedi bili su Jure Korljan (2), Matko Krilić i Josip Pear.

Pločani su dobro otvorili utakmicu te došli do vodstva već u šestoj minuti preko Matka Krilića. Neko vrijeme mreže su mirovale, a onda je Jure Korljan u razmaku od tek jedne minute dvaput zatresao mrežu domaćina. Jedan od iskusnijih u momčadi Porto Tolera ostao je miran u obje situacije i donio svojoj momčadi prednost od tri gola pred odlazak na odmor.

U drugom poluvremenu momčad Denisa Malića igrala je sigurno i bez puno riskiranja. Za 4-0 zabio je Josip Pear u 28. minuti susreta, a jedini pogodak Trogirane zabio je Palada četiri minute prije kraja susreta.

Ostali rezultati 4. kola 2. HMNL-Jug
Crnica-Okruk 6-1
Ustanik-Mejaši 0-3
Kijevo Knin-Jezera 6-3
Metković-Hajduk 3-4
Torcida-Genius 4-1

Što se liste strijelaca tiče, Matko Krilić je uvjerljivo prvi sa devet pogodaka nakon prva četiri kola. Porto će iduće kolo igrati protiv Crnice što je ujedno i derbi kola u kojemu će, pred svojim navijačima Porto pokušati uzeti cijeli “plijen”.