Trenutno ste ovdje Home » Novosti » Seniori » Pobjednički niz nastavljen pobjedom nad Ustanikom; Burđelez i Raguž dvostruki strijelci

Pobjednički niz nastavljen pobjedom nad Ustanikom; Burđelez i Raguž dvostruki strijelci

Mjeritelj vremena: Ljubo Ivanišević

PORTO TOLERO: Robert Zovko, Tomislav Domić, Matko Krilić, Josip Stjepanović, Sandro Rebac, Marin Džeko, Saša Burđelez, Josip Pear, Vedran Raguž, Ivan Markić, Stipe Nikolac, Ante Batinović, Mario Rašič trener: Boris Malić

USTANIK: Joško Rogić, Jadran Kirevski, Josip Belek, Mario Baljkas, Jakov Podrug, Ante Sočo, Bernard Pavlović, Ivan Barišić, Ivica Jukić, Mario Taći trener: Željko Kovačević

STRIJELCI: 1:0 Burđelez (1.min), 1:1 Sočo (11.min), 2:1 Kirevski AG (12.min), 3:1 Raguž (16.min), 4:1 Rebac (17.min), 5:1 Nikolac (32.min), 6:1 Raguž (34.min), 6:2 Taći (35.min), 7:2 Burđelez (37.min)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Porto Tolero 5 (3+2); Ustanik 3 (1+2)

ŽUTI KARTONI: Josip Pear (16.min), Robert Zovko (16.min) – PORTO TOLERO
Baljkas (12.min) – USTANIK

IGRAČ UTAKMICE: Vedran Raguž (PORTO TOLERO)

Malonogometaši iz Ploča nastavljaju sa dobrim igrama, kako u kupu tako i u ligi. Igrači Borisa Malića nadigrali su Ustanika i slavili rezultatom 7-2, a golove su za domaćine postigli Saša Burđelez (2), Vedran Raguž (2), Sandro Rebac i Stipe Nikolac, uz autogol Kirevskog.

Nakon samo 23 sekunde utakmice tresla se mreža gostiju, a odličan pogodak iz slobodnog udarca sa otprilike 10 metara postigao je Saša Burđelez. Porto je priliku za povećanje vodstva imao dvije minute kasnije, ali Matko Krilić ne pogađa okvir gola. U 11. minuti Ustanik je došao do izjednačenja, a nakon što je cijela obrana Porta ispala, lagan zadatak imao je Sočo koji je loptu gurnuo u praznu mrežu. Samo minutu poslije momčad Porta je ponovno u vodstvu, a najzaslužniji je Matko Krilić, koji je na gađao Peara na drugoj stativi, a loptu u svoju mrežu gurnuo je Kirevski. Još jedan fantastičan pogodak vidjeli smo u 16. minuti. Naime, Vedran Raguž je volejom sa otprilike 13 metara iskosa postigao pogodak za 3-1, a vratar Rogić loptu nije niti vidio. Ponovno smo čekali samo minutu za novi pogodak, zadnji u prvom poluvremenu, a strijelac je bio Sandro Rebac. Tako je poluvrijeme završeno rezultatom 4-1 za Porto.

U drugom poluvremenu Porto je igrao dosta sporije te se borba većinom vodila na sredini terena, ali bez pravih prilika sa obje strane. Prvi pogodak u drugom poluvremenu pao je tek nakon 12 minuta igre, a Stipe Nikolac se upisao u strijelce. Gosti iz Splita su tada krenuli igrati sa golmanom-igračem, a Vedran Raguž je iskoristio pogrešku Barišića i povukao kontru, koju je na kraju i sam pretvorio u pogodak za 6-1. U 35. minuti je drugi Ustanikov pogodak postigao Taći, a dvije minute kasnije točku na “i” stavio je Saša Burđelez svojim drugim pogotkom na utakmici.

Porto Tolero se ovom pobjedom popeo na treće mjesto, doduše, sa utakmicom više od Hajduka i Torcide. Sljedeća utakmica u ligi je protiv Kijeva iz Knina za tjedan dana, u gostima.