Trenutno ste ovdje Home » Novosti » Seniori » Podjela bodova u Splitu; Genius triput vodio

Podjela bodova u Splitu; Genius triput vodio

Statistika_primera copy

U susretu 18.kola 2.HMNL-jug Genius i Porto Tolero su podijelili bodove odigravši na splitskim Gripama 3:3! Rezultat je to s kojim zasigurno mogu biti zadovoljniji gosti, jer Genius je triput vodio, no Pločani su se uvijek znali vratiti u rezultatski egal. Genius je tako osvojio vrijedan bod u borbi za opstanak, ali zasigurno ostaje žal za propuštena preostala dva boda s kojima bi pogled na ljestvicu bio znatno ugodniji.

Poveli su domaćini u devetoj minuti; Batovanja je odigrao dupli pas sa Zokićem i izbio sam pred Zovka, te zabio za 1:0! Brzo su uzvratili gosti u 11.minuti preko Džeke, koji je prošao po lijevoj strani i prizemnim udarcem s šest metara savladao Tomičića za 1:1! No, već u sljedećoj minuti domaćini su opet u rezultatskoj prednosti; nakon kornera s lijeve strane gosti ne uspijevaju raščistiti situaciju u svom kaznenom prostoru, što kažnjava Smoljo – 2:1! Ipak do kraja poluvremena gosti opet poravnavaju preko mladog Batinovića u 19. minuti na 2:2.

U nastavku opet prvi do pogotka dolaze domaćini; igrala se 23. minuta kada je korner s lijeve strane izveo Peša i dugom “svijećom” na suprotnoj strani odigrao za Smolju, koji iz prve krasnim volejom s 12 metara pogađa rašlje vratara Zovka za 3:2! U 30.minuti gosti opet poravnavaju; Domić je osvojio loptu na lijevoj strani i povukao naprijed, te dodao u šest metara za Barbira koji postiže gol za 3:3! U 31. minuti veliku priliku propuštaju domaćini, kada u kontri 3 na 1 Moro puca u blok. U 37.minuti Burđelez je primio dugu loptu iza leđa obrane Geniusa, te pucao s nekih 11 metara preko gola, iako je imao otvoren put prema vratima… U 39. minuti zadnju veliku priliku na utakmici propuštaju domaćini; Batovanja je osvojio loptu i krenuo sam prema protivničkom golu, te dodao lijevo za Zokića, koji sa dva metra promašuje vrata! Na kraju zaslužena podjela bodova, iako su domaćini ti koji mogu više žaliti, pošto su cijelu utakmicu u rezultatskoj prednosti, a priliku u 39.minuti je zaista bilo teško promašiti… Ipak bod je zadovoljio obje strane, te se momčadi okreću sljedećem kolu kada Genius gostuje kod Jezera, a Porto Tolero u Pločama dočekuje posljednji Okruk.