Trenutno ste ovdje Home » Novosti » Seniori » Porto ubilježio težak poraz u Splitu i ostao ne petom mjestu

Dvorana: SD Gripe, Split

Torcida: Josip Bilandžić, Tomislav Džeko, Ante Sočo, Josip Juretić, Antonio Grubelić, Ante Mijić, Slaven Alebić, Dean Banić, Slobodan Gudelj-Velaga, Luka Kovač Levantin

Porto Tolero: Robert Zovko, Sandro Rebac, Bruno Čavar, Matko Krilić, Josip Stjepanović, Marin Džeko, Toni Šunjić, Denis Malić, Josip Pear, Petar Nikolac, Ivan Markić

Strijelci: 0:1 Krilić (2.min), 1:1 Gudelj-Velaga (3.min), 2:1 Banić (3.min), 3:1 Banić (16.min), 4:1 Dubovac (18.min), 4:2 Džeko (19.min), 5:2 Alebić (27.min), 6:2 Alebić (35.min)

Akumulirani prekršaji: Torcida 6 (3+3); Porto Tolero 8 (5+3)

Žuti kartoni: Gudelj-Velaga (18.min) – TORCIDA
Pear (8.min), Čavar (14.min), Stjepanović (31.min), Malić (31.min), Markić (39.min) – PORTO TOLERO

Crveni karton: Josip Pear (34.min) – PORTO TOLERO

Igrač utakmice: Slobodan Gudelj-Velaga (Torcida)

Torcida nastavlja s vrlo dobrim igrama i pobjedama! Nakon prošlotjedne veličanstvene pobjede kod Okruka (1:11), Torcida je upisala pobjedu kod kuće protiv Porto Tolera. Gledali smo vrlo dobru utakmicu, pogotovo u prvom poluvremenu, gdje je postignuto šest golova.

Pločani bolje ulaze u susret, te u drugoj minuti golom Krilića dolaze do vodstva. No u slijedećoj minuti situacija se potpuno promijenila, jer je domaćin golovima Gudelj-Velage i Banića preokrenuo rezultat (2:1). Mreže su mirovale do završnice poluvremena, a onda opet u nekoliko minuta čak četiri gola! Banić je u 16.minuti postigao svoj drugi zgoditak za 3:1, a Dubovac u 18.minuti zabija za 4:1! Nadu gostima vraća Džeko zabivši u 19.minuti za 4:2 na poluvremenu.

U nastavku smo prvi zgoditak vidjeli u 27.minuti kada Alebić zabija za 5:2, a isti je igrač postavio i konačan omjer u 35.minuti potvrdivši novu uvjerljivu pobjedu Torcide! Torcida je tako ostala na samo bod od vodeće Crnice, no pred momčadi Petra Matende su susreti koji će pokazati može li Torcida do naslova. U slijedećem kolu Torcida gostuje kod Jezera, nakon čega im predstoje dva gradska derbija s Mejašima i Hajdukom. Susreti su to koji će bitno krojiti vrh ljestvice.