Trenutno ste ovdje Home » Novosti » Seniori » TEŽE OD OČEKIVANOG: Presudio golman-igrač, Porto pred sam kraj do sva tri boda

Dvorana: Dom športova Ploča

Porto Tolero: Robert Zovko, Bruno Čavar, Matko Krilić, Josip Stjepanović, Marin Džeko, Toni Šunjić, Petar Nikolac, Ivan Markić, Jure Korljan, Saša Burđelez

Genius: Branimir Tomičić, Karlo Trumbić, Marko Mužinić, Ante Roso, Ante Zokić, Goran Smoljo, Frane Ercegović, Tino Parčina

Strijelci: 1:0 Krilić (12.min), 1:1 Frane Ercegović (13.min), 2:1 Korljan (38.min)

Akumulirani prekršaji: Porto Tolero 5 (2+3); Genius  3 (2+1)

Žuti kartoni: Burđelez (14.min), Stjepanović (34.min) – PORTO TOLERO

Igrač utakmice: Matko Krilić (Porto Tolero)

Iako je prije utakmice bilo očekivano da će Porto Tolero slaviti, na kraju se ispostavilo da je pobjeda u jednom trenutku došla u pitanje. Pločani su poveli, gosti ekspresno izjednačili, a do pobjede je Porto došao tek nakon uvođenja golmana-igrača koji je, kako stvari stoje, presudio u korist domaćina te su sva tri boda ostala u Pločama.

Porto Tolero je kao domaćin u utakmicu ušao dosta čvršće i konstantno je napadao, dok su gosti iz Splita prvih pet minuta čekali priliku iz kontri, a u međuvremenu su uspjeli i dvaput zaprijetiti vrataru Zovki. Porto je prvu priliku imao preko Krilića, ali golman Geniusa lako brani. Tek nakon 12 minuta igre pao je prvi pogodak na utakmici, a strijelac je bio, tko drugi nego Matko Krilić. Trenutno vodeći strijelac lige se našao sam pred golom i bez problema loptu poslao u mrežu za 1-0. Ipak, veselje domaćih nije trajalo dugo. Gosti su i dalje nastavili sa čekanjem prilike na kontre, a već idući napad njihova igra je urodila plodom; munjevita kontra i Ercegović fino zabija za izjednačenje. Sa rezultatom 1-1 se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu poprilično ista priča, doduše nešto konkretniji bili su gosti, a najviše je prijetio Ercegović. U par navrata se brzonogi igrač Geniusa oslobodio protivnika i pucao prema golu Pločana, ali Robert Zovko ostao je miran i sačuvao mrežu praznom do kraja susreta. Od prilika Porto Tolera može se izdvojiti jedna od Brune Ćavara, no rezultat se nije mijenjao, barem ne do 38. minute. Kada je izgledalo da Porto više nema što čekati, trener Malić se odlučio na uvođenje golmana-igrača, što je u konačnici bio odličan potez. Burđelez je započeo napad kao golman-igrač, a samo nekoliko sekundi poslije je Matko Krilić odličnom asistencijom na drugu stativu uposlio Juru Korljana koji zabija za 2-1 i pobjedu Porto Tolera.

Ovom pobjedom je Porto skočio na četvrto mjesto, uz utakmicu više od Hajduka. Vodeća u ligi ostala je Crnica sa 19 bodova, a prate je Torcida sa 18 te Mejaši sa 15 bodova. Matko Krilić ostaje najbolje strijelac lige zasad sa 11 pogodaka u prvih sedam kola. Pločani će iduću utakmicu igrati u gostima protiv Okruka.