Delegat:Vedran Antunović
Mjeritelj vremena: Mate Grgurinović

HAJDUK: Gordan Kerojević, Luka Ugrin, Igor Šuljić, Marin Mandić, Ivan Gotovac, Boris Perković, Vlado Rubelj, Mladen Rožić, Ivor Šuljić, Marko Mladin, Joško Bučević, Ivan Mucić trener: Željko Kovačević

PORTO TOLERO:Robert Zovko, Tomislav Domić, Matko Krilić, Josip Stjepanović, Sandro Rebac, Ilija Kuzman, Saša Burđelez, Josip Pear, Vedran Raguž trener: Boris Malić

STRIJELCI: 0:1 Rebac (3.min), 1:1 Igor Šuljić (6.min), 1:2 Krilić (9.min), 1:3 Stjepanović (15.min), 2:3 Gotovac (16.min), 2:4 Rebac (23.min), 2:5 Krilić (23.min), 2:6 Burđelez (40.min)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI:Hajduk6 (3+3); Porto Tolero 10 (6+4)

ŽUTI KARTONI: Igor Šuljić (37.min), Rubelj (37.min) – USTANIK
Rebac (16.min), Raguž (29.min) – PORTO TOLERO

IGRAČ UTAKMICE:Sandro Rebac (PORTO TOLERO)

Porto Tolero je u okviru 12. kola 2. HMNL-Jug odigrao utakmicu u gostima kod Hajduka iz Splita. U velikoj pobjedi Pločana istaknuli su se Matko Krilić i Sandro Rebac, koji su postigli po dva pogotka, a još su se na listu strijelaca upisali Stjepanović i kapetan Burđelez. Porto je ovom pobjedom “preskočio” Kijeva i trenutno su na petom mjestu sa 20 bodova.

Već u trećoj minuti Porto je došao do vodstva nakon što je Stjepanović odlično prošao po lijevoj strani i pronašao nečuvanog Rebca na drugoj stativi koji bez problema zabija za 1-0. Domaćini su došli do izjednačenja preko Šuljića tri minute poslije, a Matko Krilić pogotkom u devetoj minuti ponovno doveo Pločane u vodstvo, može se reći i zasluženo. U 15. minuti novi pogodak, ponovno u mreži Splićana, a ovoga puta je odličan pogodak postigao Stjepanović, volejom sa otprilike šest metara u gornji lijevi kut vratara Kerojevića. Minutu poslije je momčad Hajduka smanjila gubitak pogotkom sa šest metara te se sa rezultatom 2-3 otišlo na odmor.

Gosti su dobro krenuli i nakon nastavka te su u 23. minuti došli do novog pogotka, za povećanje prednosti, a strijelac je po drugi put na utakmici bio Sandro Rebac, koji je iskoristio pogrešku domaćeg vratara i zabio za 2-4. Hajduk je nakon ovog pogotka uveo golmana-igrača, no to im se nije baš isplatilo. Samo što su počeli igrati sa “igračem više”, Porto je postigao novi pogodak, 2-5. Domaćini su tako igrali do kraja utakmice, Porto se odlično branio i sačuvao mrežu, a nekoliko trenutaka prije posljednjeg zvižduka gosti su postigli pogodak za 2-6, a na listu strijelaca se upisao Saša Burđelez.

Pločani će sljedeću utakmicu igrati u srijedu protiv Vrgorca u domu športova Ploča u 18:00h, a to je uzvratna utakmica hrvatskog malonogometnog kupa. Napomenimo da Porto brani prednost od 3-1 iz prve utakmice.