Trenutno ste ovdje Home » Novosti » Slavlje Porto Tolera u gostima protiv Torcide

Slavlje Porto Tolera u gostima protiv Torcide

Torcida i Porto Tolero

U utakmici 18.kola 2.HMNL-jug, pločanski Porto Tolero je priredio veliko iznenađenje slavivši na Gripama protiv Torcide. Susret je odigran u velikoj dvorani SC Gripe, jer je u maloj dvorani u vrijeme početka ovog susreta završavao prvoligaški gradski derbi između Splita i Mejaša. Utakmica je započela minutom šutnje u čast Marina Šarića, juniora Torcide koji je kucao na vrata prve momčadi, a preminuo je u prometnoj nesreći prošlog vikenda. Torcida je u utakmicu ušla oslabljena neigranjem Baraća, Soće, Zokića i Leskura, što se znatno osjetilo u igri splitskog kluba.

Još dok su u dvoranu pristizali gledatelji prvoligaškog dvoboja, gosti su došli do vodstva. Igrala se 3.minuta kada jedan udarac izvana zahvaća u sredini Alebića i tako vara vratara Rogića za 0:1! Minutu kasnije novi šok za domaće; Galić prihvaćadugu loptu, izlazi sam pred Rogića i rutinski zabija za 0:2! Domaćin tada u potpunosti preuzima inicijativu, no gosti se vrlo dobro brane, a i vratar Batinović u nekoliko je navrata lijepo intervenirao. Do odmora je Torcida ipak smanjila vodstvo gostiju; igrala se 16.minuta kada Alebić zabija za 1:2! Do odmora se rezultat nije mijenjao, a domaći nisu uspjeli ni iznuditi 6.prekršaj gostiju za akumulirani udarac s 10 metara.

Inicijativu su domaći naplatili u ranoj fazi nastavka kada preko svog kapetana Omrčena dolaze do 2:2 u 23.minuti. I kada se očekivao potpuni preokret domaćina, gosti ponovno prelaze u vodstvo. I ne samo to, vrlo brzo novim golom dolaze na korak do trijumfa. Najprije je Pear u 28.minuti zabio za 2:3, da bi iskusni Mišo Ramić u 30.minuti zabio za 2:4!  Do kraja domaći nisu uspjeli niti ublažiti poraz. Pogodak su doduše postigli, ali još jednom u vlastitu mrežu. Bilo je to u 35.minuti kada Džeko nesmotrenom reakcijom potvrđuje pobjedu gostiju, 2:5!

Ovom pobjedom Porto Tolero se izjednačio s Torcidom na diobi 5.mjesta sa 27 osvojenih bodova. Zanimljivo, tijekom cijelog jesenskog dijela sezone Porto Tolero nije ostvario pobjedu u gostima, a sada je na 2 proljetna gostovanja ostvario 2 pobjede (Stari grad, Torcida). Torcidi je ovo pak treći domaći poraz (Hrvatski Dragovoljac, Arena, Porto Tolero), a ovim porazom definitivno je ugašena svaka nada u borbi za vrh. Vodeća Arena bježi im velikih 12 bodova. Upravo je gradski derbi s Arenom na rasporedu slijedećeg vikenda, a poradi stanke u prvoligaškom nadmetanju očekuje se vrlo dobar odaziv na navedenu utakmicu. I Porto Tolero očekuje vrlo zahtjevna utakmica, jer im u goste dolazi Hrvatski Dragovoljac. Utakmica je to u kojoj će pločani tražiti pobjedu za proboj prema samom vrhu ljestvice. Arena i Square su nedodirljivi na vrhu, no borba s Metkovićem i “dragovoljcima” za 3.mjesto sasvim je realna opcija.

Međutim, Porto Tolero je do pobjede došao bez nekoliko ključnih igrača. Saša Burđelez koji je prije tjedan dana operirao koljeno, dok Alen Družijanić čeka operaciju isto, a nedostajali su i braća Raguž kao i Marević. Uz njih, Marković i Džeko su napustili klub na zimskoj pauzi, a u klub su došli mladi Stjepanović i Krilić kao i juniorski golman Mario Rašić kao zamjena za Zovku.