Trenutno ste ovdje Home » Novosti » Square zahvalan Portu, Arena nakon remija pala na drugo mjesto, Pločani ostaju na petom

Porto Tolero

MNK Porto Tolero

Porto Tolero je u nedjelju odigrao utakmicu 19. kola 2. HMNL-Jug protiv Arene, a utakmica je završila rezultatom 2-2. Pločani ovom pobjedom se nisu pomakli na tablici, ali je to iskoristio Squere  popeo sa na prvo mjesto, sa dva boda ispred Arene. Strijelci u utakmici bili su za Porto braća Malić, a za domaćine Pavić i Perišić.

Iako se očekivali puno više u prvom poluvremenu, čvrsta obrana obje ekipe i sigurna igra rezultiralo je rezultatom 0-0 na poluvremenu. Ipak, obje momčadi su u drugom poluvremenu više napadali pa je tako prvi gol pao u 25. minuti igre, a u vodstvo su došli domaćini pogotkom Nikole Pavića. Porto Tolero nije posustajao te je za izjednačenje pogodak postigao Denis Malić nakon akcije iz auta, a lopta se odbila od protivničnog igrača te golman Arene nije mogao reagirati na udarac. Favorit u utakmici, Arena, je došla ponovo do vodstva nakon odlično razrađene akcije iz kornera, a na pravom mjestu se našao Stjepan Perišić i pospremio loptu iza leđa Batinovića. 7-8 minuta prije kraja borbeni gosti su došli po drugi put do izjednačenja, a ovoga puta strijelac je Boris Malić koji je bez većih problema postigao pogodak nakon povratne lopte Ante Galića.

Sve u svemu, izjednačena utakmica koja je mogla otiči na obe strane, možda i najrealniji ishod je podjela bodova. Pločane sada čeka dvoboj u Kninu protiv Uspinjače u sklopu natjecanja za hrvatski kup, a nakon toga u ligi igra utakmicu protiv Ustanika na domaćem terenu. Više o utakmici sa Uspinjačom u naknadnoj najavi…