Trenutno ste ovdje Home » Novosti » Tri gola Džeke u “šestici” Porta protiv Hajduka!

Tri gola Džeke u “šestici” Porta protiv Hajduka!

xxxx

HAJDUK – PORTO TOLERO = 3:6 (1:2)

Vrsta utakmice: Prvenstvena
Kolo: 12.
Datum: 15.02.2014.
Vrijeme: 18:30

Hajduk: Jure Galić Botić, Jure Zekan, Marin Mandić, Duje Marinović, Ivan Gotovac, Boris Perković, Renato Buzov, Joško Goreta(kap.), Duje Jelajka, Gordan Kecojević, Toni Zagorčić

Porto Tolero: Robert Zovko, Jure Korljan, Tomislav Domić, Ivan Markić, Denis Malić(kap.), Marin Džeko, Matko Krilić, Bruno Ćavar, Saša Burđelez, Ivan Marković, Boris Malić, Anđelo Samardžić

Strijelci: 0:1 D. Malić (9.min), 1:1 Goreta (10.min), 1:2 Džeko (17.min), 1:3 Džeko (27.min), 2:3 Gotovac (28.min), 3:3 Mandić (29.min), 3:4 Zovko (31.min), 3:5 Džeko (33.min), 3:6 Burđelez (35.min)

Akumulirani prekršaji: Hajduk 2 (0+2), Porto Tolero 6 (4+2)

Žuti kartoni: Goreta (22.min) – Hajduk

Igrač utakmice: Marin Džeko (Porto Tolero)

U susretu 12. kola sastali su se Hajduk i Porto Tolero, a tri boda otišla su u Ploče. Porto Tolero slavio je rezultatom 3:6, a strijelci su bili Marin Džeko(3), Denis Malić, Saša Burđelez te Robert Zovko.

Prvih nekoliko minuta vidjeli smo nekoliko prilika sa svake strane, no bez opasnije prijetnje za vratare. Čak devet minuta se čekalo na prvi pogodak, a strijelac je bio Malić. Nedugo nakon vodstva, domaći su izjednačili preko Gorete i vratili utakmicu na “početak”. Tri minute prije kraja prvog poluvremena, Porto je iskoristio kontru i u situaciji tri na jedan mrežu je tresao Marin Džeko.

Početak drugog poluvremena bio je miran, bez većih prilika, a prvi pogodak u nastavku postigli su gosti i povećali vodstvo na 3-1, a strijelac je bio po drugi put na utakmici Marin Džeko. Ipak, u naredne dvije minute Hajduk je izjednačio preko Gotovca, odnosno Mandića. U 31. minuti Pločani su ponovno došli do vodstva, a ovoga puta zabija vratar Zovko sa gola na gol. Tada su domaćini uveli golmana-igrača s obzirom da im ne preostaje ništa drugo nego riskirati, no dobro postavljeni gosti su se snašli u situaciji gdje imaju igrača “manje” i do kraja utakmice dva puta tresli mrežu gostiju za konačnih 3:6.

Treba istaknuti da su jučer po prvi puta za Porto Tolero nastupili Ivan Markić, Anđelo Samardžić te Tomislav Domić. Danas u 20:00h Porto Tolero igra utakmicu u Osijeku u okviru osmine finala kupa, a u Slavoniju su otputovali sljedeći igrači: Ante Raič, Anđelo Samardžić. Ivan Markić, Bruno Ćavar, Denis Malić, Matko Krilić, Jure Korljan i Marin Džeko. Utakmicu neće igrati Ivan Marković(poslovne obaveze), Josip Stjepanović(ozljeda) te Robert Zovko(fakultet).