Trenutno ste ovdje Home » Novosti » U vitrine Porta još jedan trofej, u finalu svladali Square

U vitrine Porta još jedan trofej, u finalu svladali Square

Malonogometni turnir gradova i općina Dubrovačko-neretvanske županije, koji je u Slanome održan od 15. do 19. kolovoza osvojila je momčad Ploče Porto Tolero. Marin Džeko, najbolji igrač turnira pogodio je u finalu sa zvukom sirene mrežu Dubrovnika Square I. za konačnih 3:2.

Dubrovčani su napadali u tim posljednjim trenucima finala, željeli pitanje pobjednika riješiti prije dodatka. Inače, Pločani su u finalu poveli u prvoj akciji na utakmici pogotkom Alena Družijanića. Naljepšim pogotkom u finalu izjednačio je sedam minuta poslije Hrvoje Cvjetković naciljavši gornji lijevi kut gola vratara Roberta Zovka, kojeg je potom, tri minute poslije prevario i Mato Šimunović. Vodstvo Dubrovčana kratko je trajalo. U istoj minuti izjednačio je Džeko. 2:2 je bio rezultat prvog poluvremena. U nastavku bez pogotka sve do udarca Džeka sekundu prije isteka utakmice, lopta je završila u golu u trenutku kada je sirena označila kraj utakmice.

Najboljim vratarom turnira proglašen je Zoran Primić (Dubrovnik Square I.). Pločani su uz pokal dobili i novčanu nagradu u iznosu od 14.000 kuna, koje im je uručio načelnik Općine Dubrovačko Primorje Nikola Knežić. Nagrade za drugo mjesto Dubrovnik Squareu I., pokal i 4.000 kuna, dodjelio je u ime župana Nikole Dobroslavića pročelnik ureda župana Blaž Pezo. Predsjednik Sportskog društva Slano Zoran Milić je dodjelio pokal i 2.000 kuna Dubrovačkom Primorju za osvojeno treće mjesto, dok su Konavle, četvrtoplasirana momčad Kupa dobile 1.000 kuna (uručio im je nagradu Srđan Tomičić, član Sportskog društva Slano).

Primiću je trofej za najboljeg vratara dodjelio Ivica Ćorić, tajnik Sportskog društva Slano, a Džeku za najboljeg igrača Slaven Zvono, direktor Turističke zajednice Općine Dubrovačko Primorje. Nastupilo je osam momčadi.

Polufinale:

Dubrovačko primorje 0 – 5 Ploče Porto Tolero, Dubrovnik Square I. 5 – 1 Konavle

Treće mjesto:

Konavle 3 – 4 Dubrovačko primorje

Suci: Neven Tomičić i Robert Hausvička.
Strijelci: 0:1 Salacan (1), 0:2 Milić (3), 1:2 Milković (11), 2:2 Bratoš (17), 2:3 Salacan (20), 2:4 Vodopić (22), 3:4 Jelavić-Mitrović (23).
KONAVLE: Domagoj Obradović, Tomislav Vodopija, Niko Ljubić, Mario Jelavić-Mitrović, Nikša Milković, Pero Saulan, Ante Bratoš.
DUBROVAČKO PRIMORJE: Pavo Mihočević, Dubravko Radić, Mateo Vodopić, Davor Majdančić, Sandro Salacan, Ivan Milić, Petar Lončar, Maro Bošković, Đoni Mihočević, Vinko Čikato.

Finale:

Ploče Porto Tolero 3 – 2 Dubrovnik Square I.

Strijelci: 1:0 Družijanić (1), 1:1 Cvjetković (7), 1:2 Šimunović (10), 2:2 Džeko (10), 2:3 Džeko (24).
MNK Porto Tolero Ploče: Robert Zovko, Alen Mušan, Denis Malić, Josip Pear, Ivan Marković, Jure Korljan, Alen Družijanić, Marin Džeko.
DUBROVNIK SQUARE: Alen Turuk, Mateo Saulan, Zoran Primić, Filip Kurbelašvili, Mato Šimunović, Damjan Šulić, Maro Đuraš, Denis Hasanović.