Trenutno ste ovdje Home » Novosti » Mladež » Kadeti pobjedama do 3. mjesta; Juniori pobjedom startali ligu

Kadeti pobjedama do 3. mjesta; Juniori pobjedom startali ligu

Slika

Iza nas je veoma uspješan vikend što se tiče kadeta i juniora. Naime, kadeti su u subotu bez problema savladali Murter u gostima te su u nedjelju protiv Okruka na domaćem terenu slavili sa 4-1. Što se tiče juniora, oni su obje utakmice odigrali u Vrgorcu gdje su prvenstvo otvorili pobjedom nad Novim Vremenom, dok su drugu utakmicu igrali protiv domaćeg sastava, Vrgorca od kojeg su poraženi sa 3-2.

Kadeti: U subotu su u Vrgorcu odigrali preostalu utakmicu 5. kola u kojem su sa visokih 8:1 svladali Murter. Strijelci su bili Darko Rončević i Ante Musulin sa dva pogotka, Leo Liskavica, Ante Batinović, Mateo Popaj i Toni Šunjić sa jednim pogotkom. Gosti su za razliku od prošle godine oslabljeni zbog prelaska igrača u juniore. Porto je ovu utakmicu ušao vrlo opušteno i uspjeli su povesti već na početku utakmice. Vodstvo Portu je donio Ante Musulin koji je odbijenu loptu pokupio i lažnjakom izbacio protivničkog golmana i lako poentirao te dovodi Porto u vodstvo. Gosti su imali nekoliko prilika no novi golman kadeta, Ivo Kežić spašava svoju ekipu te mrežu drži praznom. Na drugi gol nismo dugo čekali, Josip Žderić uzima loptu i dodaje je Musulinu koji se sjajno oslobodio svog čuvara i prekrasnim pogotkom u sami kut protivničkog gola zabija za 2:0. Do poluvremena Pločani su uspjeli zabiti još jedan pogodak. Musulin ostavlja loptu Rončeviću koji je sa lakoćom zabio svoj 4 gol za kadete ove sezone. U drugom poluvremenu očekivalo se kako će Murter odmah napasti i pokušati smanjiti rezultat no to se nije dogodilo i primili su još dva pogotka. Na 4:0 povećava Mateo Popaj, peti pogodak za Porto postigao je Ante Batinović koji je odbijenu loptu od golmana lagano pospremio u gol. Nakon što su krenuli sa centra Murter uspijeva smanjit rezultat na 5:1. Na kraju im je to bio jedini pogodak na utakmici. Preostala tri pogotka su postigli Darko Rončević, Toni Šunjić te za 8:1 Leo Liskavica.

U nedjelju su kod kuće ugostili ekipu Okruka za koju se mislilo kako bi mogli doći do pobjede no kadeti Porta su ih uspjeli pobijedit sa rezultatom 4:1. Mateo Popaj dovodi domaćine u vodstvo na asistenciju Ante Musulina. Gosti su nakon primljenog gola prijetili isred gola Porta no nisu uspjeli izjednačiti rezultat. Nešto kasnije domaćin povećava vodstvo kada je neuspjelu akciju gostiju iskoristio Musulin koji je prevario golmana i zabio za 2:0. Gosti su uspjeli smanjit rezultat na 2:1 kada je igrač Okruka prošao sa strane i lobovao golmana Kežića. Na 3:1 je zabio Darko Rončević koji je lijepo prošao po lijevoj strani i poslao loptu ispod golmana. Svoj drugi pogodak na utakmici postiže Rončević koji je sa 6 metara opucao loptu koja je prošla golmanu kroz noge.

Juniori: Juniori  su svoje dvije utakmice odigrali u Vrgorcu gdje su igrali protiv Novog Vremena iz Makarske te drugu utakmicu protiv Vrgorca.  Prva utakmica je bila protiv Novog Vremena koju su na kraju juniori Porta uspjeli pobijedit sa rezultatom 5:4. Pločani odlično otvaraju utakmicu kada su poveli sa 2:0. Prvi gol je zabio Mateo Carević koji je dobio loptu prešao svog čuvara i sa lakoćom zabio ispred golmana koji nije mogao ništa. Na 2:0 vodstvo povećava Anđelo Šetka. Makarani uspijevaju smanjit vodstvo,ali Pločani su utakmicu držali pod kontrolom te zabili još jedan pogodak, a strijelac je bio po drugi put Carević. Igrači Novog Vremena se nisu predavali te su postigli još dba pogotka i izjednačili utakmicu. Međutim, Joško Raos je ponovo povećao vodstvo Pločana na 4-3 dok je Sandro Rebac prekrasnim pogotkom za 5-3 dao Portu dva gola prednosti. Dvije minute do kraja gosti uspijevaju smanjit rezultat na 5:4 koji je na kraju bio konačan rezultat.

Svoju drugu utakmicu Porto Tolero je igrao protiv domaćina, Vrgorca. Utakmicu je bolje otvorio Porto koji stvara par prilika koji nisu uspjeli realizirati. Jedini pogodak u prvom poluvremenu postigli su domaćini kada je jednu izgubljenu loptu Pločana Drago Jelavić posremio u gol za 1:0. U drugom poluvremenu Pločani bolje otvaraju sa nekoliko šansi koji nisu uspjeli pospremiti u gol. Kazna za to im dolazi malo kasnije kada su Vrgorčani zabili za 2:0. Mreže su mirovale neko vrijeme dok Joško Raos nije smanjio rezultat na 2:1. Nakon tog primljenog gola Vrgorčani nisu imali prilika prema golu gostiju ali Anđelo Šetka uspijeva izjednačiti rezultat. U nadi da će zabiti još jedan pogodak Porto je primio je primio te je utakmica praktički bila rješena što se na kraju dokazalo točnim.

Sljedeću utakmice kadeti Porta igraju protiv Kijeva iz Knina dok juniori idu u Makarsku gdje igraju protiv domaćina Novog Vremena te Tina iz Vrgorca.