Trenutno ste ovdje Home » Novosti » Veliki rezultat za Porto Tolero, čeka ih uzvrat kod kuće

Veliki rezultat za Porto Tolero, čeka ih uzvrat kod kuće

Porto Tolero

Porto Tolero je u utorak odigrao utakmicu 1/8 finala kupa gdje su ostvarili veliki rezultat pred uzvrat u Pločama. Ekipa Porta je slavila sa 4-3, a utakmica je bila vrlo izjednačena i moglo je završiti isto ovako sa druge strane. Strijelci za Porto bili su Marko Raguž sa dva pogotka te Mišo Ramić i Boris Malić sa po jednim pogotkom.

Domaći sastav je u utakmicu ušao puno bolje te su već nakon prvog udarca zabili pogodak za vodstvo od 1-0, a ekipu Pločana su uhvatili na ”spavanju”. Porto Tolero je izjednačio utakmicu nakon odlične akcije na sredini terena i udarca sa 10ak metara, ali golman Like Šport je to obranio te se lopta odbila do Marka Raguža koji je postigao gol u praznu mrežu, ujedno i svoj prvi za Porto Tolero. Lika Šport je i dalje napadala i sigurno je da su na poluvrijeme htjeli otići sa vodstvom. Nakon udarca sa 10 metara lopta se odbila od igrača Portove ekipe te je zbunila golmana Batinovića koji u toj situaciji nije mogao ništa, 2-1. Ipak, Porto je odlučio na poluvrijeme otići sa povoljnim rezultatom te su nakon izvrsne akcije iz kornera postigli pogodak za 2-2, a loptu u gol spremio je Mišo Ramić.

Za razliku od početka prvog dijela, sada je Porto Tolero ušao odlučnije i već u 2. minuti nastavka postigao gol nakon oduzete lopte i brzog kontra-napada kojeg je realizirao po drugi put Marko Raguž te povećao vodstvo na 3-1. Lika Šport je ekspresno izjednačila odmah u napadu iza te vratila utakmicu na početak . Nakon što su Matko Krilić i Josip Stjepanović oduzeli loptu na sredini terena povukli su kontra-napad koji je na kraju realizirao Boris Malić plasiranom loptom u sami kut golmana Like Šport te ponovo vratio vodstvo u ekipu Pločana. Do kraja utakmice bilo je nekoliko prilika sa svake strane, ali rezultate je ostao isti te će malu prednost pred uzvrat u Pločama imati Porto Tolero.

Golman Mario Batinović se u drugom dijelu utakmice istakao sa nekoliko odličnih obrana što je držalo Porto Tolero u utakmici. Protivnik iz Gospića je bio sasvim korektan. Bit će vrlo dobra utakmica sljedeći tjedan gdje će Porto ugostiti Liku Šport u uzvratu, a očekivati se može svašta, kup je kup. Utakmica će se igrati sljedeći vikend, a točan datum i vrijeme još uvijek nije poznat.