Trenutno ste ovdje Home » Uncategorized » (KUP) Porto Tolero poražen od prvoligaša Uspinjače

(KUP) Porto Tolero poražen od prvoligaša Uspinjače

13083183_10205870148296074_3260133096811417332_n

MNK PORTO TOLERO-MNK USPINJAČA   4:5 (3:2)

Vrsta utakmice: Kup
Kolo: Četvrtfinale
Datum: 22.04.2016
Vrijeme: 17:00
Dvorana: Dvorana Sutinske Vrele,Zagreb
Gledatelja: 200

PORTO TOLERO: Marijo Batinović,Josip Stjepanović,Zvone Barbir,Matko Krilić,Tomislav Domić,Ivan Marković,Saša Burđelez,Ante Raič,Ivan Markić,Ivan Arar,Ante Batinović, trener: Boris Malić

USPINJAČA: Pavao Ježić, Nikola Stojanović, Filip Opuhač, Ivan Piplica, Eugen Gudek, Kristijan Postružin, Dino Bartoluci, Robert Grbić, Dario Šestić, Marko Starčević, Silvio Toth, Mario Skorin, Tino Čirjak, Antun Janeš, trener: Alen Jukić

STRIJELCI: 0:1 Arar (7′), 1:1 Čirjak (9′), 1:2 M.Batinović (16′), 2:2 Toth (16′), 2:3 A.Batinović (17′), 3:3 Grbić (23′), 4:3 Grbić (29′), 5:3 Grbić (32′), 5:4 Krilić (34′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Uspinjača 5 (4+1); Porto Tolero 11 (6+5)

ŽUTI KARTONI: Čirjak (8′), Grbić (13′) – USPINJAČA
Barbir (8′), M.Batinović (40′) – PORTO TOLERO

U izuzetno zanimljivom susretu četvrtfinala kupa Hrvatske, Uspinjača je preokretom u nastavku slavila protiv Porto Tolera i izborila nastup u polufinalu. “Žutu podmornicu” je do pobjede predvodio raspoloženi Robert Grbić, koji je sva 3 zgoditka postigao u nastavku.

Prvu veliku priliku bilježimo u 3.minuti kada nakon lijepog prolaska kroz sredinu udarac Šestića brani vratar Batinović. Nedugo zatim zaprijetio je i Bartoluci, no još jednom brani Batinović. U 7.minuti Porto Tolero je poveo. Uspinjača gubi loptu na centru, a Arar u situaciji 1 na 1 savladava Ježića za 0:1! Uspinjača je brzo uzvratila. Igrala se 9.minuta kada Postružin iz slobodnog udarca s lijeve strane na suprotnoj strani pronalazi slobodnog Čirjaka koji zabija za 1:1! Na slijedeću priliku čekali smo do 12.minute kada Burđelez nakon ubačaja sa strane silovito pogađa vratnicu! U 14.minuti sudac Vecko dosuđuje dva prekršaja gostiju, te se Uspinjači ponudila prilika iz akumulacije s 10 metara, no udarac Totha brani vratar Batinović. U 16.minuti Porto Tolero dolazi do novog vodstva. Vratar Batinović je bacio dugu loptu prema golu Uspinjače, a lopta vrataru Ježiću bježi u gol za 1:2!Nedugo zatim,nakon kornera Pločana,Barbir sa 5 metara puca,no golman sjajno brani.No Uspinjača ekspresno odgovara iskoristivši nesmotrenost obrane Pločana, te golom Totha dolaze do novog izjednačenja, 2:2! No već u slijedećoj minuti Pločani dolaze do novog vodstva. Ante Batinović je neobjašnjivo ostao sam pred Ježićem te zabio za 2:3! Do kraja bilježimo još jednu ozbiljnu prijetnju Pločana, no udarac Burđeleza brani vratar Ježić. Porto Tolero je tako na odmor otišao s minimalnom prednošću, 2:3!

U nastavku Uspinjača vrlo brzo dolazi do novog izjednačenja. Grbić je u polukontri vukao loptu kroz sredinu te preciznim udarcem s 9-10 metara pogodio za 3:3! Uspinjača je bila znatno bolja u nastavku, a inicijativu su okrunili vodećim zgoditkom u 29.minuti! Dugom loptom proigran je Grbić koji u situaciji 1 na 1 lako zabija pored vratara Batinovića za prvo vodstvo Uspinjače, 4:3! Na isteku 32.minute Grbić postiže novi zgoditak i dovodi Uspinjaču na prag polufinala. Odigrana je duga lopta za Grbića koji iskosa s lijeve strane sjajno pogađa suprotni kut za 5:3! No samo 2 minute kasnije Pločani se vraćaju u igru kada Krilić zabija za 5:4! Do kraja su Pločani pokušali igrom s vratarom Batinovićem u napadu doći do izjednačenja, ali bez uspjeha. Uspinjača se bez većih problema obranila i izborila nastup u polufinalu.