Trenutno ste ovdje Home » Uncategorized » MNK Porto Tolero nanio prvi poraz MNK Crnici!

MNK Porto Tolero nanio prvi poraz MNK Crnici!

12476102_10204829581133904_1668155692_n

MNK PORTO TOLERO-MNK CRNICA    4:2 (0:1)

Vrsta utakmice: Prvenstvena
Kolo: 19.kolo
Datum: 16.04.2016
Vrijeme: 20:30
Dvorana: Dom športova,Ploče
Gledatelja: 100

PORTO TOLERO: Marijo Batinović,Matko Krilić,Josip Stjepanović,Zvone Barbir,Tomislav Domić,,Saša Burđelez,Ivan Arar,Ivan Marković,Ivan Markić,Ante Raič, trener:Denis Malić

CRNICA:Rafael Baričić, Mario Žumberac, Dragan Radman, Alen Protega, Joško Žarković, Ante Mijat, Dragan Vuković, Ivan Perica, Vinko Jurković, Matej Grubišić, predstavnik kluba: Dario Kulušić

STRIJELCI: 0:1 ag-Domić (18.min), 1:1 Arar (25.min), 2:1 ag-Mijat (27.min), 3:1 Krilić (27.min), 3:2 Radman (36.min), 4:2 Krilić (38.min)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Porto Tolero 7 (4+3); Crnica 4 (2+2)

ŽUTI KARTONI: Krilić (24.min), Domić (25.min) – PORTO TOLERO
Radman (25.min), Baričić (39.min), Protega (40.min) – CRNICA

U 19.kolu 2.HMNL-Jug Porto Tolero je nanio prvi prvenstveni poraz Crnici i tako zakomplicirao borbu za naslov prvaka.U velikoj pobjedi Porta strijelci su bili Matko Krilić (2),Ivan Arar i autogol je postigao Mijat,dok je za goste zabio Radman i Domić je postigao autogol.

Od samog početka Porto je imao inicijativu i veliki broj šansi,no nisu uspjeli postići gol.Najizgledniju priliku imao je Barbir kada je u 12.minuti nakon akcije iz kornera pucao,no sjajnom obranom Baričić nedozvoljava vodstvo Pločana.Nakon niza propuštenih prilika,u 18.minuti Crnica dolazi u vodstvo.Nakon ukradene lopte,Crnica se sjurila prema golu i Mijat u pokušaju da pronađe svog suigrača na drugoj stativi pogađa Domića koji skreće loptu u vlastitu mrežu.

U drugom poluvremenu Porto Tolero opet dominira na terenu i niže sjajne prilike.U 25.minuti nakon gužve u šestercu Crnice,lopta dolazi do mladog Arara koji postiže izjednačujući gol.Samo dvije minute poslije,Crnica pravi prekršaj na centru.Stjepanović sjajno dodaje niz liniju Barbiru koji puca i na putu do gola lopta pogađa Mijata koji skreće loptu u gol.Tek što su pošli sa centra,gosti gube loptu,a golman Batinović sjajnom dugom loptom pronalazi Krilića koji postiže gol za velikih 3:1!U 30.minuti gosti uvode golmana igrača,no ne uspijevaju ozbiljnije zaprijetiti Batinoviću sve do 36.minute kada Radman ostaje sam na 6 metara i snažnim udarcem smanjiva vodstvo Pločana na 3:2. Do kraja susreta Pločani sjajnom obranom ne dopuštaju Crnici priliku za izjednačenje,a u 38.minuti Krilić iz teške situacije pogađa za konačnih 4:2!

Ovom velikom pobjedom Porto Tolero se vratio na 3.poziciju na prvenstvenoj ljestivici i tako sjajno najavio četvrtfinale kupa Uspinjačom koji se igra u petak 22.travnja u Zagrebu s početkom u 17:00 sati.Crnica je ovim porazom ostala vodeća na tablici,ali ako Ustanik danas pobjedi,doći će na samo 2 boda zaostatka i sve će se odlučivati u posljednjem kolu kada Crnica na domaćem terenu dočekuje ekipu Ustanika.