Trenutno ste ovdje Home » Uncategorized » MNK Square pobjednik 2. Memorijalnog turnira “Zvone i Eki”

MNK Square pobjednik 2. Memorijalnog turnira “Zvone i Eki”

13089951_10205907214982718_815590961_n

Pobjednik  2.Memorijalnog malonogometnog turnira “Zvone i Eki”  je momčad MNK Square Dubrovnik. Nakon pobjede nad Porto Tolerom u polufinalu,u finalu su nakon penala svladali Novo Vrijeme iz Makarske. U utakmici za treće mjesto,Porto Tolero je svladao MNK Ustanik.

14483618_10206904415392105_1623298918_n

MNK PORTO TOLERO-MNK SQUARE DUBROVNIK      2:5   (1:2) —– 1.polufinalna utakmica

Strijelci: 1:0 Burđelez , 1:1 Micevski , 1:2 Micevski , 2:2 Burđelez , 2:3 Đuraš , 2:4 Rezo , 2:5 Tikvica

U prvoj utakmici na turniru sastali su se domaći Porto Tolero i Square iz Dubrovnika. Pločani sjajno ulaze u utakmicu i nakon akcije iz kornera,domaćine u vodstvo doovodi kapetan Burđelez. Gosti pred kraj prvog poluvremena uspijevaju zabiti dva brza pogotka i tako na odmor otići s prednošću od 1:2.

Na početku drugog poluvremenu,Đuraš pravi prekršaj nad Domićem,a Burđelez sjajnim udarcem izjednačava rezultat na 2:2. Mogao je Porto i do vodstva,ali Barbir puca pokraj gola Dubrovčana. Nakon toga Porto prestaje s igrom i Dubrovčani to iskorištavaju.Najprije Đuraš nakon prekršaja neobranjivo pogađa gornji lijevi kut,a minutu poslije toga Rezo ostaje sam na drugoj stativi i posprema loptu u gol za 2:4. U Posljednjoj minuti pobjedu potvrđuje Tikvica.

MNK NOVO VRIJEME-MNK USTANIK     5:2   (3:2) —– 2.polufinalna utakmica

U drugoj utakmici favorizirani Makarani su pobjedili MNK Ustanik 5:2. U prvom poluvremenu Ustanik igra jako dobro,te dva puta dolaze do vodstva,no na kraju je ipak presudila kvaliteta Makarana i zasluženo odlaze u finale.

14469373_10206904415112098_409526506_n

MNK PORTO TOLERO-MNK USTANIK     4:0   (1:0) —– utakmica za treće mjesto

Strijelci: 1:0 Markić , 2:0 Barbir , 3:0 Burđelez , 4:0 Burđelez

Nakon revijalne utakmice između Udruge PRVI ROČNIK HRVATSKE VOJSKE i Udruge BRANITELJA GRADA PLOČA,na red je došla utakmica za 3.mjesto.Od samog početka Porto kontrolira utakmicu i ne dopušta Ustaniku ni jednu ozbiljniju šansu za gol. Sredinom prvog poluvremena,Porto nakon prekida dolazi u vodstvo preko Ivana Markića-Cice,koji snažnim udarcem neobranjivo pogađa za 1:0.

U drugom poluvremenu totalna dominacija Pločana. Porto nakon kornera dolazi do novog gola. Krilić oštrim dodavanjem pronalazi Barbira koji posprema loptu u gol. Dvije minute nakon toga Burđelez povećava vodstvo na 3:0 preciznim udarcem. U posljednjoj minuti konačan rezultat postavlja Burđelez novim lijepim zgoditkom sa 10 metara.

MNK SQUARE-MNK NOVO VRIJEME      2:2  (0:1) na penale 7:6

U finalnoj utakmici sastali su se prvoligaši Square i Novo Vrijeme. U odličnoj utakmici prepunoj sjajnih akcija i prilika,Makarane u vodstvo dovodi sjajni Duje Bajrušović. U prvom poluvremenu sjajnim obrana su se istaknuli vratari obje momčadi,na golu Dubrovčana Zoran Primić,a na golu Makarana Filip Bošković.

U drugom poluvremenu igra se zaoštrava i tri minute prije kraja Osredkar pravi 6.prekršaj i Bevanda iz deseterca poravnava rezultat na 1:1. Samo minutu poslije toga Musinov pravi još jedan prekršaj i Bevanda opet pogađa i dovodi Square u vodstvo minutu prije kraja. Nakon toga Makarani uvode golmana-igrača i to im se isplaćuje 50-ak sekundi prije kraja kada Kazazić iz blizine izjednačava za konačnih 2:2.

Nakon penala je slavio Square za kojeg su precizni bili  Cvjetković,Bevanda,Tikvica,Rezo i Micevski,dok su za Makarane pogađali Osredkar,Kazazić,Musinov i Bošković,a jedini je promašio Bajrušović.

Najbolji igrač turnira je Tomislav Bevanda iz MNK Square-a,a najbolji strijelac je Saša Burđelez iz MNK Porto Tolera.

Na kraju turnira svoje dojmove je podijelio i trener Porto Tolera, Boris Malić:

Zadovoljan sam htijenjem i voljom ali ima još puno nedostataka u igri što nije ni čudno jer smo imali najmlađu ekipu na turniru tako da nam predstoji puno rada kako bi ostvarili što bolji rezultat ove godine. U odnosu na početak prošle sezone nema Galića,Peara,Rebca,Džeke,Raguža,Zovke,Kozarića,Popaja,sad nam je i Batinović otišao u Novo Vrijeme,a od novih lica tu je golman Rasić,Visković trenutno zauzet poslovnim obavezama i iz juniora Petrović koji je dobar primjer svima kako na treningu tako i na utakmici.Stjepanović i Krilić na mini nogometu u Mariboru,Markovic na poslu tako da smo stvarno zadovoljni i trećim mjestom na kraju turnira.Hvala svim ekipama što su došli,organizatori su se potrudili da bude što ugodnije i po meni su uspjeli i čestitke na pobjedi Dubrovčanima.