Trenutno ste ovdje Home » Novosti » Seniori » Porto na krilima Ramića do nove pobjede!

Porto na krilima Ramića do nove pobjede!

Mnk Porto Tolero

Odigrana je utakmica 10. kola 2. HMNL-Jug gdje je Porto Tolero u Pločama savladao Okruka te uzeo nova tri boda.Najbolji pojedinci u redovima Porta bili su Ramić i Džeko sa po dva pogotka, dok je na drugoj strani kod gostiju na visokoj razini odigrao 4. Bilo je odličnih prilika sa obe strane, a spretniji domaćini su došli do nove pobjede i nova tri boda.

Porto je odmah po startu utakmice preuzeo inicijativu te je prijetio, a prvu pravu priliku imao je Jure Korljan koji je sa 10ak metara pogodio stativu. Dvije minute poslije,Mišo Ramić je sa druge stative pokupio loptu Korljana te zabio za 1-0.Gosti su ekspresno izjednaćili već nakon minutu, a strijelac pogotka bio je Pavičić koji je završio odličnu kontru gostiju na najbolji mogući način. Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 1-1.

Ista priča kao i iz prvog dijela, Porto je ponovo prijetio te nakon dvije minute igre ponovo zabio, a ovoga puta strijelac je bio Burđelez koji se snašao nakon odbijene lopte. Ponovo su gosti vrlo brzo izjednačili preko istog igrača na 2-2. Igračima Porta se upornost isplatila te su u 26. minuti igre ponovo poveli. Nakon odličnog driblinga Ramića po lijevoj strani i dodavanja na drugu stativu Marin Džeko bez problema je pospremio loptu u mrežu. Dvije minute nakon, Ramić ponovo asistent dok je Ivan Marković i suprotni kut golmana Okruka zabio za vodstvo domaćina od 4-2. Porto je tada totalno zadominirao terenom te u samo dvije minute rezultat na semaforu je bio 6-2, a golove su dali po drugi put Ramić te Džeko. U 34. minuti odlična akcija Pločana koju je započeo golman Batinovič dodavanjem za Krilića koji je loptu na 8-9 metara spustio za Ramića koji puca i pogađa prečku. Gosti su se u završnici utakmice probudili i zabili dva gola u svega tri minute, prvo u 35. pa u 38.Nekoliko minuta je Okruk zaigrao sa vratarom-igračem, ali su domaćini ostali koncentrirani i smireni i priveli utakmicu kraju.

Porto je ovom pobjedom Okruka 'zakucao' za dno tablice, a o konačnoj poziciji domaćina znat će se nakon potpuno završenog 10. kola.

Sastav Porto Tolera: Batinović,Rašić,B.Malić,D.Malić,Marković,Džeko,T.Krilić,M.Krilić,Ramić,Burđelez,KorljanVoditelj: Mišel Kvesić

Sastav Okruka: Miše,Pavković,Čeko,Pavičić,Katalinić,Palada,Bejo,Ružinić,Matijaš,Nuić,Dobrinić Voditelj: Mirko Rinčić

Igrač utakmice: Mišo Ramić