Trenutno ste ovdje Home » Uncategorized » Porto poražen na teškom gostovanju u Splitu

Porto poražen na teškom gostovanju u Splitu

12476102_10204829581133904_1668155692_n

MNK USTANIK-MNK PORTO TOLERO     6:4 (3:2)

Vrsta utakmice: Prvenstvena
Kolo: 18.kolo
Datum: 10.04.2016
Vrijeme: 19:00
Dvorana: ŠC Gripe
Gledatelja: 50

USTANIK: Mišković,Đikić,Olujić,Taći,Balek,Božinović,Zovko,Ćorluka,Giljanović,Kirevski

PORTO TOLERO:Marijo Batinović,Ante Batinović,Zvone Barbir,Tomislav Domić,Ivan Arar,Josip Stjepanović,Matko Krilić,Sandro Rebac,Ivan Marković

STRIJELCI: 0:1 Domić(5.min),1:1 Božinović(6.min),2:1 Đikić(14.min),2:2 Krilić(19.min),3:2 Đikić(20.min),4:2 Olujić(23.min),5:2 Olujić(24.min).5:3 Barbir(26.min),6:3 Đikić(31.min),6:4 Barbir(37.min)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Ustanik 8 (4+4) ; Porto Tolero 8 (7+1)

ŽUTI KARTONI: Ustanik: Božinović (10.min) ; Porto Tolero: M.Batinović (24.min)

U 18.kolu 2.HMNL-Jug Porto Tolero je poražen od Ustanika rezultatom 6:4.Strijelci za Pločane bili su Tomislav Domić,Matko Krilić i Zvone Barbir (2).

U prvim minutama utakmice Porto je bio opasnija momčad i u 5.minuti nakon oduzete lopte na protivničkoj polovici,Domić snažnim udarcem pod prečku zabija za vodstvo Pločana.U sljedećem napadu,Božinović poravnava rezultat lijepim udarcem s lijeve strane.Već u 10.minuti Porto Tolero pravi 5 prekršaja,a u 14.minuti Stjepanović nenamjerno igra rukom i suci pokazuju na akumulirani.Siguran izvođač bio je Đikić odličnim udarcem od stative.Minutu prije kraja poluvremena,Stjepanović prolazi dvojicu igrača Ustanika i sjajno pronalazi Krilića na drugoj stativi koji zabija za 2:2! No,samo 50 sekundi prije kraja poluvremena,Rebac pravi bespotreban prekršaj ispred Ustanikovog gola.Đikić ponovno preciznim udarcem dovodi domaćine u vodstvo s kojim se otišlo na poluvrijeme.

U drugom poluvremenu Porto Tolero opet niza prilike na početku,ali ovog puta bez uspjeha.U 23.minuti sidrun gostiju Olujić sjajno gradi loptu i iz okreta povećava vodstvo na 4:2.Minutu poslije domaćini dobivaju priliku iz penala.Olujić u skoku s Batinovićem pada kao pokošen,a sudac pokazuje na penal,iako je faul bio van kaznenog prostora.Olujić snažnim udarcem zabija za velikih 5:2.Nakon primljenog gola,Pločani uvode golmana igrača,što im se isplatilo u 26.minuti,kada Krilić pronalazi na drugoj stativi Barbira koji smanjiva vodstvo Ustanika na 5:3.Nakon toga,Barbir izbija ispred golmana Miškovića,no ovaj sjajno brani.Minutu kasnije u sličnoj situaciji se našao Krilić,no golman Ustanika još jednom pravovremeno izlazi i brani udarac.Domaćini to u 31.minuti kažnjavaju preko Đikića nakon nepažnje u obrani Pločana.Porto nastavlja s golmanom igračem i u 37.minuti Rebac visikom loptom pronalazi Barbira koji glavom zabija svoj drugi pogodak za konačnih 6:4.

Ovim porazom Porto Tolero je pao na 5.mjesto na prvenstvenoj ljestivici,a sljedeće kolo domaćini su do sada neporaženoj ekipi MNK Crnica koja je jučer pobjedila 6:1 MNK Jezera.Nakon susreta s Crnicom,Porto Tolero će 22.travnja otputovati u Zagreb na završnicu kupa Hrvatske,gdje će odmjeriti snage s prvoligašem MNK Uspinjača,koja se bori za playoff.