Trenutno ste ovdje Home » Uncategorized » Porto Tolero preokretom do velike pobjede!

Porto Tolero preokretom do velike pobjede!

Gledatelja: 50

PORTO TOLERO: Marijo Batinović,Matko Krilić,Josip Stjepanović,Zvone Barbir,Tomislav Domić,Tomislav Radaljac,Ivan Arar,Ivan Marković,Vedran Raguž,Ante Raič

HEROJI 2007:Toni Kranjac,Marko Prolić,Mihovil Ledenko,Bruno Brčić,Filip Babac,Iko Bašić,Ivan Škugor,Tino Junaković,Zvonimir Rakić,Josip Zekonjić

STRIJELCI: 0:1 Babac(4.min),0:2 Ledenko(15.min),1:2 Barbir(20.min),2:2 Stjepanović(22.min),3:2 Marković(35.min)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Porto Tolero 7 (4+3) ; Heroji 2007 8 (6+2)

ŽUTI KARTONI: Porto Tolero: Domić(13.min),Radaljac(25.min) ; Heroji 2007: Kranjac(8.min),Zekonjić(34.min)

U 17.kolu 2.HMNL-Jug Porto Tolero je ostvario veliku pobjedu nad ekipom MNK Heroji 2007 rezultatom 3:2.Strijelci za Porto Tolero bili su Zvone Barbir,Josip Stjepanović i Ivan Marković,dok su za goste iz Vodica zabili Filip Babac i Mihovil Ledenko.

Od samog početka utakmice gosti su bili čvršća i odlučnija momčad i nakon par prilika Porto Tolera,gosti iz kontre dolaze u vodstvo.Niz liniju je prošao Babac te preciznim udarcem zabio za 0:1.Nakon toga Porto dominira,no golman gostiju Kranjac sve uspješno zaustavlja.U 13.minuti Barbir snažnim udarcem pogađa prečku,a minutu kasnije Domić pogađa stativu.Gosti sve te promašaje kažnjavaju u 15.minuti,kada je Ledenko ostao sam ispred Batinovića i nesmetano povećao vodstvo na 0:2.Mogli su gosti i povećati svoje vodstvo,no sjajnim intervencijama Batinović to sprečava.U zadnjoj minuti prvog poluvremena Porto pokušava s golmanom igračem. 20-ak sekundi prije kraja poluvremena,lopta dolazi do Barbira kojeg ruši gostujući kapetan i domaćini dobivaju priliku iz akumuliranog prekršaja smanjiti vodstvo.Barbir je odlučio sam izvesti akumulirani prekršaj i snažnim udarcem u donji lijevi kut smanjiva vodstvo na 1:2 s kojim se otišlo na predah.

U drugom poluvremenu Porto puno bolji,dok su se gosti uglavnom bazirali na obranu i pokušaje iz kontra napada.Samo dvije minute trebalo je Portu da izjednači.Sam je na drugoj stativi bio Stjepanović i neometano posprema loptu u mrežu.U 30.minuti  mogao je Porto povesti.U situaciji 3 na 2 Marković snažno puca,no Kranjac to zaustavlja.Na drugoj strani,gosti prijete iz kontri,no sve zaustavlja najbolji pojedinac utakmice,Marijo Batinović.U 35.minuti Porto dolazi do vodstva.Marković se izbaciva na lijevu nogu i topovskim udarcem po prečku zabija za veliko slavlje na terenu i tribinama.Do kraja su gosti pokušali s golmanom igračem,no bez ozbiljnije prijetnje.

S ovom velikom pobjedom,Porto Tolero je pretekao Heroje 2007 na tablici i sada se nalazi na odličnoj trećoj poziciji sa 29 bodova,dok su Heroji četvrti sa 27 bodova.Važna pobjeda za najmlađu momčad lige pred dvije teške utakmice.Najprije sljedeći vikend gostuju u Splitu kod ekipe MNK Ustanik koja se bori za ulazak u 1.HMNL,dok za dva tjedna u Pločama gostuje prvoplasirana i do sada neporažena  MNK Crnica.Nakon ove dvije utakmice,Porto Tolero će snage odmjeriti s Uspinjačom u četvrtfinalu hrvatskog malonogometnog kupa.