MNK PORTO TOLERO-MNK MEJAŠI      6:3 (3:2)

Dvorana: Dom športova,Ploče
Gledatelja: 50

PORTO TOLERO: Marijo Batinović,Matko Krilić,Josip Stjepanović,Zvone Barbir,Saša Burđelez,Ivan Arar,Ivan Marković,Ivan Markić,Ante Batinović trener:Boris Malić

MEJAŠI: Petar Barun,Duje Koljanin,Marko Jukić,Nikola Moro,Marin Jurjević,Ante Peša,Đemal Nasup,Nikola Baričević

STRIJELCI: 1:0 Marković(1.min),2:0 Marković(4.min),3:0 Stjepanović(7.min),3:1 Jukić(8.min),3:2 Jukić(17.min),4:2 Burđelez(38.min),5:2 Marković(38.min),5:3 Nasup(39.min),6:3 Burđelez(39.min)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Porto Tolero 4 (3+1) ; Mejaši 2 (0+2)

ŽUTI KARTONI: -

U susretu 21.kola 2.HMNL-Jug Porto Tolero je slavio protiv momčadi MNK Mejaši rezultatom 6:3. Strijelci za Pločane bili su Ivan Marković (3),Saša Burđelez (2) i Josip Stjepanović,dok su za goste zabili Marko jukić(2) i Đemal Nasup.

Igrala se 23.sekunda kada Marković oduzima loptu gostima na njihovoj polovici i prizemnim udarcem dovodi Pločane u rano vodstvo.Već u 4.minuti rezultat je 2:0,kada Marković kažnjava neopreznost gostiju,te kroz noge Barunu zabija svoj drugi pogodak.U 7.minuti gostujući golman brani udarac,lopta se odbija do Markovića koji pronalazi samog Stjepanovića na 6 metara,a on povećava vodstvo na 3:0.Nakon primljenog gola gosti uvode golmana igrača i odma u sljedećoj minuti preko Jukića smanjuju prednost na 3:1.Nakon primljenog gola Porto je imao par prilika za postići gol,no Barun brani sve udarce.U 17.minuti gosti preko Jukića smanjuju prednost na 3:2 s kojim se otišlo na poluvrijeme.

U drugom poluvremenu dominacija Pločana,no ne uspijevaju povećati vodstvo,sve do 38.minute kada iz akcije nakon kornera Burđelez snažnim prizemnim udarcem zabija za 4:2.Samo 20-ak sekundi kasnije,Marković postiže svoj treći gol na utakmici za nedostižnih 5:2.U sljedećoj minuti nakon neuspjele akcije Porta,gosti iz kontre preko Nasupa smanjuju na 5:3.U prvom napadu nakon primljenog gola,Porto postiže još jedan pogodak preko Burđeleza koji je ukrao loptu i matirao gostujućeg golmana-igrača za konačnih 6:3.

Ovom pobjedom Porto je osigurao 4.poziciju na tablici,dok im Hajduk bježi 2 boda.U sljedećem i posljednjem kolu  ove sezone Porto Tolero će gostovati u Kninu protiv ovogodišnjeg polufinalista kupa,ekipe MNK Kijevo.