Trenutno ste ovdje Home » Uncategorized » U neretvanskom derbiju Porto i Metković podijelili bodove

U neretvanskom derbiju Porto i Metković podijelili bodove

Porto Tolero

U okviru 9. kola 2. HMNL-Jug, Porto Tolero i Metković su odigrali 1-1 i uzeli svatko po jedan bod. Strijelac za Pločane bio je Matko Krilić, a ovim bodom Porto se spustio na šestu poziciju.

Utakmica je počela vrlo mirno, a pravih prilika nije bilo u prvih pet minuta. Prvu veću priliku na utakmici imao je Bruno Ćavar koji je pucao sa desne strane, ali vratar gostiju je bio spreman na taj udarac. Porto Tolero je u vodstvo došao polovinom prvog poluvremena, a strijelac je bio Matko Krilić. Pločani su odigrali kontra napad, Krilić je pucao jednom, Bezer brani, a lopta se ponovno odbija do Krilića koji sjajnim lobom dovodi domaćine u vodstvo. Sve do kraja prvog poluvremena gledali smo dobar nogomet, sa nekoliko prilika sa obje strane, a onda su gosti došli do izjednačenja. Sa rezultatom 1-1 otišlo se na odmor.

U drugom poluvremenu Porto je preuzeo inicijativu, ali dobro postavljeni igrači Metkovića sačuvali su mrežu i izvukli bod. Nekoliko minuta prije kraja Pločani su pokušali i sa golmanom-igračem, no rezultat se nije promijenio. Porto Tolero je trenutno šesti na tablici sa 14 bodova, ispred je Kijevo sa 16, a iza Jezera sa 12 bodova.

Sljedeću utakmicu Porto će igrati protiv Jezera u petak, a točno vrijeme odigravanja utakmica još uvijek nije poznato.